Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Výběr z FB stránek

Semínko v Zemi

Nalazuji se na rytmus Matky Země

Tvé semínko je nyní zasazeno v půdě, ve své Matce, která mu poskytuje bezpečný domov a potřebné živiny. Čím více se s ní propojíš, tím úžasnější základy pro Tvůj růst a vývoj Ti poskytne. Proto pomalu zapouštíš své kořeny hluboko do jejího nitra a nalazuješ se na její rytmus. A Matka Země skrze Tebe pulzuje. Je Tvým bezpečným útočištěm a přijímá Tě s otevřenou náručí.

Život na Zemi může být pro semínka z hvězd poněkud náročný. Možná to znáš, Inklinuješ spíše k transdenentálnímu a pozemské záležitosti Ti dávají pěkně zabrat a nebo jako by ani nedávaly smysl. Proto je tolik důležité se se Zemí spojovat, přijímat ji jako svůj domov a uzemňovat se. Tak, abys mohla využít plný potenciál Země pro svůj růst.

Jsme spirituální bytosti s lidskou zkušeností. Vědomě jsme se rozhodli, že zde na Zemi chceme být. A proto si užívejme každého dne na této překrásné planetě a buďme si plně vedomé toho, jaké bohatství nám život na Zemi nabízí.

Aby se semínko mohlo vyvíjet a zdravě růst, je důležité ho nejen správně vyživovat, ale také chránit si své území.

Proto se nyní budeme zabývat pojmy SVĚTELNÁ VÝŽIVA a SVĚTELNÝ KABÁT, které Tě budou provázet po celou dobu programu.

Světelný kabát

Světelný kabát je šitý přímo Tobě na míru – třpytivou nití Vesmíru. Je to Tvůj ochranný energetický obal.

Aby byl Tvůj kabát – Tvá aura, Tvé světlo, Tvá energie co největší/nejširší, je dobré jej správně vyživovat. Světelný kabát je
totiž přímým odrazem stavu Tvého fyzického těla. A Tvé fyzické tělo je zrcadlem Tvého světelného kabátu.

Tvůj světelný kabát je protkán také všemi barvami duhy a jeho kvalita se odráží od činnosti Tvých energetických center – čaker. Proto budeš na cestě květiny se svými energetickými centry postupně pracovat a své čakry hravě harmonizovat.

Tento nehmotný obal Tvé semínko vyživuje a zároveň chrání. Proto je dobré dát pozor, aby ve světelném kabátu nebyly díry. Těmi k Tobě pak může pronikat něco škodlivého. Případné trhliny se dají opravit zlatou nití pozitivního myšlení, afirmací, meditací a zdravou životosprávou, zkrátka hmotnou či mentální světelnou výživou.

Světelná výživa

Světelná výživa poskytuje živiny pro Tvé semínko. Můžeš ji čerpat ze všech elementů.

Světelná výživa může být vnitřní (co do těla přijímáme), i vnější (čím se obklopujeme, jak o tělo pečujeme zvnějšku), taktéž může být hmotná (např.strava) nebo nehmotná (prána, mentální výživa).

Pod pojmem světelná výživa si můžeš představit cokoli, co je nám přirozené, co je přírodní, co je barevné a duhové, co podporuje naši energii a vitalitu, zkrátka co vyživuje naše světlo. Sama poznáš, co je zrovna ta Tvá světelná výživa.

V rámci celého programu budeš svou květinku světelně vyživovat během světelných úkolů či tipů pro každý týden a naučíš se tak pečovat o svou energii a o svůj světelný kabát – tak, aby byl pevný, zářivý, krásně duhový a bez trhlin.

Naše těla se stávají více světelná, proto jim musíme dodávat tu správnou světelnou výživu!

Matka Země v kontextu současných energií

Současné energie, sluneční aktivita, i geomagnetické bouře jsou čím dál intenzivnější. Tento proces se děje pro navýšení frekvence (vibrační vzestup) planety Země a s planetou Zemí dochází k tomutu posunu i u lidských bytostí. Aneb jak pulsuje Země, pulsujeme i my. Abychom mohli existovat a fungovat ve vyšších frekvencích, kam se přesunuje naše vědomí, proměňují se naše fyzická těla. Ve chvíli, kdy si tento proces uvědomíme a přijmeme jej, v podstatě tuto proměnu umožníme, dáme jí zelenou. A skrze zelenou ji také můžeme co nejlépe uchopit, zjemnit a udělat více snesitelnou, protože proces navyšování vibrací může dokonce bolet, zejména pokud má jedinec řadu bloků, nevyřešených témat či stále setrvává v něčem, co mu již neslouží,ať už jde o toxickou stravu, nezdravé zvyky či toxický vztah… Čím hutnější je hmota, která se zjemňuje (tělo, které svou vibraci navyšuje), tím může být proces na fyzickém těle náročnější. V kontextu našeho těla se na toto zaměříme do hloubky příští týden.

Ty už tento týden však sleduj, pozoruj a zaznamenávej tělesné příznaky transformace, kterých si u sebe všímáš. Soustřeď se na sebe a zároveň pro sebe dělej to nejlepší a vždy se při tom řiď svou intuicí.

Tyto energie k nám proudí stále, navíc jsou umocňovány portálovými dny. Portálové dny jsou dny, kdy si můžeš představit otevřený portál, kterým k Zemi proudí vysokofrekvenční vlny světla, které nás překalibrovávají v maximální možné míře. V tyto dny jsou pociťovány příznaky transformace kolektivně. Zkus si to otestovat hned v pondělí. A proto je dobré se v tomto procesu uzemňovat.

Portálové dny:

Uzemňovací techniky

Abychom si nikam neodlétli a stále zůstali “nohama na Zemi”, je důležité se v celém procesu uzemňovat.
Zde najdeš užitečné tipy na uzemňovací techniky. V rámci světelných úkolů si pak tyto techniky vyzkoušej v praxi.

1
OBJÍMÁNÍ STROMŮ

Kdykoli jsi venku, objímej stromy.

2
DOTYK ZEMĚ

Dotýkej se země, pohrabej se v hlíně, přikládej ruce na mech, na stromy...

3
CHŮZE NA BOSO

Chůze bosky v přírodě Tě krásně uzemní.

4
VIZUALIZACE ZAKOŘENĚNÍ

Vizualizuj si, jak ze Tvých nohou vedou kořeny a Ty zakořeňuješ v Zemi.

5
STABILIZACE PŘIPOJENÍ

Vždy, když se budeš cítit odpojena od svého těla či Matky Země a Tvá energie bude jaksi rozevlátá, vyšli žádost o stabilizaci připojení. Můžeš si na to utvořit svůj vlastní krátký rituálek pro každý den, ve kterém spojíš vyslání záměru s očekáváním daného účinku.

Kořenová čakra

Počátek naší cesty tedy úzce souvisí s naším tělem a ukotvením ve hmotě. Proto se zaměříme také na základní  – kořenovou čakru, která přímo ovlivňuje to, jak stabilní a pevné máme základy, jak uzemnění jsme.

Pokud chceme mít silnou květinu sahající až k nebesům, kterou budeme efektivně přijímat signály „shora“, je nutné mít také stabilní zakořenění v Zemi, aby ji nevyvrátil první slabý větřík (např. v podobě nějaké lehké životní zkoušky, lekce…). Čím více se věnujeme duchovnímu aspektu bytí, tím více můžeme mít občas tendenci si ulítávat a „ztrácet pevnou půdu pod nohama“. Ale právě proto, že jsme tady na Zemi, potřebujeme se také trošku uzemnit.  A přesně tomu se věnujeme v tomto týdnu!

U semínek z hvězd bývá kořenová čakra často oslabená (zejména pak u zrozenců vzdušných znamení). Je tedy dobré, věnovat jí důkladnou péči. A jak už to bývá, posilováním a harmonizací kořenové čakry zároveň posilňujeme a harmonizujeme i ty ostatní, neboť jedna část celku přímo ovlivní celek jako takový.

Přijmutí, že „teď jsem doma tady na Zemi, kam patřím a kde mám své důležité místo“ je stěžejí pro správnou funkci této čakry a tedy i stabilitu našich kořenů. Já vím, občas toužíme po domově a vzhlížíme ke hvězdám, ale vypravili jsme se na Zemi, abychom se tu učili, poznávali, sbírali zkušenosti či plnili důležitý úkol, svou životní misi. Je to jedna z nejhezčích planet, kde můžeme být. A poskytuje nám úžasné útočiště pro růst a rozvoj duše.

Když je kořenová čakra v disbalanci, projeví se to na rovině fyzické i psychické. Špatně fungující kořenová čakra vede k životnímu vykořenění -> emoční nestabilitě, strachům, depresím,  pocitům, že sem nepatřím a chci “domů”, pocitu samoty až sebevražedným sklonům.

Jak se její disharmonie projevuje na těle fyzickém, si povíme v příštím týdnu.

Pár otázek k zamyšlení

Tipy na podporu kořenové čakry:

1
červená

Harmonizovat funkci okřenové čakry pomáhá červená barva. Můžeš se jí obklopovat, nosit jí na sobě, pořídit si červené doplňky, svíčku.. Vhodná je také konzumace červených a zemitých potravin, které uzemňují, např. červená řepa.

2
příroda

Pobyt v přírodě, propojování se s Matkou Zemí, procházka mezi stromy, které můžeš obejmout, pohrabání se v hlíně, chůze na boso po trávě... to vše jsou úžasné způsoby, jak posílit svou kořenovou čakru a uzemnit se.

3
afirmace

Kořenovou čakru velmi účinně posilníš vhodnými afirmacemi, mantrami či modlitbou.

4
kameny

Kořenovou čakru můžeš podpořit také vhodnými kameny. Mezi ně patří např. tygří oko nebo minerály červené barvy jako rubín.

5
vizualizace

Pomocí vizualizace můžeme dokázat zázraky. Silou mysli a naší představivosti můžeme podpořit jakoukoli svou čakru. Můžeme si jí dobíjet barvou, příslušnou barvu "vdechovat" do daného místa - zde červenou do kořene páteře.

6
meditace

Svou kořenovou čakru můžeš podpořit také vhodnou meditací. Ta Ti může přijít třeba jako návod z Vesmíru. 🙂 Ideální je třeba meditace v přírodě, v sedě na zemi.

7
cvičení

Pro harmonizaci čtéto čakry je skvělá jóga, ale zároveň jakýkoli jiný pohyb, především venku na čerstvém vzduchu, v kontaktu se zemí. Ideální je také pohyb, který aktivuje nohy a chodidla.

Tipy tohoto týdne:

Múladhára

Na úpatí hory posvátného území – mezi počátkem všeho (genitáliemi) a rodovou linií (páteří) pramení zemská životní energie, vířící v kanálu Múládhára. Zachovává existenci, utváří naši stabilitu a ukotvuje ducha. Skrývá v sobě genetické dědictví – vlastnosti potřebné pro přežití, obsažené v pudu sebezáchovy. Odvahu, odhodlání k boji či útěku a nekonečnou touhu žít.

Člověk zapouští své kořeny, stejně jako červené květiny rozkvétající do čtyř světových stran, které lemují horu, jejíž vrcholek sahá až k nebesům. Ona sama je však pevně zakotvena v zemi, stabilní a vitální skrze energii, kterou absorbuje z Matky Země.

Pokud tuto květinu utrhneme, ač působí skvostně, uvnitř cítí, že najednou nemá kam zapustit kořeny, její existence zdá se být najednou absurdní a časem uvadá. Aby mohla plně rozevřít svůj květ ke Slunci a využít svého potenciálu, potřebuje svou Zemi.

Občas i nás, lidské bytosti, životní těžkosti vykoření, naše hora se zbortí a my ztrácíme pevnou půdu pod nohama. Tím Múládhára slábne. Potřebujeme-li získat zpátky místo na svém Slunci, kterému se jako onen červený květ chceme otevřít, musíme se obracet do svého nejhlubšího nitra, posilovat ji a tím získávat naše vnitřní palivo ke štěstí.

Silná Múládhára nám pomáhá nálezat smysl i uprostřed zoufalství, navracet touhu po životě a být pevně spojeni se svými kořeny, se svým lidem, společenstvím a odhodlaně čelit jakýmkoli hrozbám.

Energie Múládháry nás uzemňuje do hlubin naší Matky, která nám dala právo na dobrý a smysluplný život, který žijeme přesně tak, jak jsme si vybrali. Přivoňme si k jeho jasně strukturovanému květu a radujme se z něj jako z dokonalého důkazu naší existence.

Tvořím si pevné a stabilní základy pro svůj růst, pevně zakořeňuji v Zemi a přijímám její živiny. Zde jsem doma, zde existuji ve své nejlepší formě, kterou mohu být.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek