Světelná Akademie

Menu

Svítím, tedy jsem!

Já a mé tělo: Světelné úkoly

Výběr z FB stránek

Dialog s tělem

Promluv si se svým tělem, naciťuj se na něj, vnímej ho, naslouchej mu!

Navázej na cvičení Pozorovatelka, kdy jsi sledovala své tělesné projevy transformace či různá volání Tvého těla, která třeba žádají změnu, pročištění…

Věnuj pozornost tomu, jak vyživuješ své tělo. A to jak zevnitř, tak zvenku. Světelná výživa je čistá, přirozená, přírodní. A přesně po takové začíná volat Tvé tělo, když  probouzíš svůj hvězdný potenciál.

ZEVNITŘ – zamysli se, jak vyživuješ své tělo zevnitř – jaké palivo mu dodáváš, ať už formou stravy, tekutin nebo čehokoli, co do svého těla přijímáš. Je to jako se strojem, po nekvalitním palivu funguje špatně a nemůže využívat svůj plný ponteciál.

ZVENKU- zde se jedná o to, jak vyživuješ své tělo zvenku, aneb jak o něj pečuješ, čím ho obklopuješ, ať už je to kosmetika, oblečení…navnímej si, co žádá a co už naopak odmítá. Obě tyto formy výživy ovlivňují kvalitu Tvého energetického toku a světelného kabátu – množství Tvé energie a ochrany.

Co bych si přála změnit?

Sepiš si všechno, co by sis přála změnit, co dušička skrze tělo žádá v oblasti vnitřní i vnější světelné výživy. Jednotlivé tipy najdeš v záložce se světelným obsahem.

Nemusíš měnit vše ze dne na den, ale je dobré zvědomit si, na čem si přeješ zapracovat a co Ti dělá a nedělá dobře. Protože svému tělu nasloucháš, dává Ti jasné signály. Pak si vyber jeden bod, na který se zaměříš.

Není to téma, které musíš zpracovat naráz v tomto týdnu. Je to téma, na kterém budeš stavět po celý program. Dialog se svým tělem probíhá  neustále, ale udělej si jeden takový rituální, kdy si sepíšeš cvičení, které na Tebe čeká ve Světelných listech.

Zeptej se svého chrámu, co si přeje… Požádej ho. On Ti odpoví. Řiď se svou intuicí. Stanov si Světelný plán pro svůj chrám.

Kakaový rituálek: tělesnost a smyslovost

Připrav si kouzelný lektvar a uspořádej si malou domácí ceremonii. Zapal si svíčku, pusť si příjemnou hudbu a dej se do čarování.

Potřebuješ:

  • 100% kakaový prášek
  • vodu/rostlinné mléko
  • skořici

Hrnek tekutiny ohřej tak, aby byla dostatečně horká, ale nevařila a následně ji rozmixuj s 1-2 lžičkami kakaa, až Ti vznikne jemná pěna, kterou lehce popraš skořicí.

Trénujeme všechny smysly a přijímáme prostřednictvím nich krásy života. Proto přelij lektvar do svého oblíbeného hrnečku, třeba v jarních barvách, ať se oči pokochají. Hrníček si polož na energetický obrázek a sleduj, jak z něj stoupá jemná pára. Můžeš se
jí zhluboka nadechnout. Dech je život. Vyšli záměr propojení… se sebou, Matkou Zemí i celým Universem a pak PŘIJÍMEJ, co Ti bude
přicházet.

Poté si hrníček vezmi do ruky a podrž před srdcem. Zavři si na chvíli oči, ať můžeš více vnímat ostatními smysly. Vdechuj tento moment, vnímej vůni a teplo, které se z nápoje line. Poté popros o spojení se Zemí a poděkuj za výživu a domov, který Ti dává. Požádej svůj lektvar o vedení.

Poděkuj za vzkaz, který pro Tebe kakao má a napij se. Vnímej a přijímej každou maličkost. Jak Tě kakao naplňuje teplem, jak se Tě dotýká, jak k Tobě promlouvá. Neanalyzuj, moc nepřemýšlej, jen to nech plynout. Je to Tvých pár minut, pij v tichosti, sama se sebou a hlasem svého srdce.

A na závěr si svůj prožitek sepiš!

Tímto malým kakaovým rituálkem trénuješ všechny své smysly, zároveň se spojuješ s Matkou Zemí a tím krásně uzemňuješ, zakořeňuješ i vyživuješ a podporuješ svou kořenovou čakru.

Zelený čtvrtek: 1 veggie den

A protože tento týden začínají velikonoční svátky a čeká nás zelený čtvrtek, kdy se podává zelené jarní jídlo pro naše zdraví, využijme třeba právě tento den pro následující světelný úkol:

Zařaď do tohoto týdne 1 bezmasý den. V tento den zkoušej chutné alternativy, objevuj nové recepty a suroviny. Ode mě máš ve světelném obsahu tip na rychlý vege recept v barvách týdne, na podporu 1. čakry a uzemnění.

Možná jsi veganka, vegetariánka a nebo konzumuješ maso a další produkty z něj v omezené míře, poděl se s námi o svůj oblíbený recept ve skupině a inspiruj tak ostatní.

TIP: Zařaď pravidelný veggie day do svého týdne.

Přírodní pohlazení

Nahraď 1 ze svých tradičních produktů v péči o tělo přírodní alternativou. Může to být šampon, mýdlo, krém, tělové mléko, deodorant, aviváž nebo třeba barva na vlasy. Nech se pohladit přírodou, prospěje to Tvému světelnému kabátu.

Tímto úkolem třeba narazíš na zajímavé přírodní značky, novou škálu možností a produktů, nové oddělení v drogerii či etický e-shop. Zároveň můžeš podpořit tvůrce přírodní kosmetiky a tím i jejich vášeň a dopřát svému tělu péči ve formě produktů od dalších Světýlek.

Zde máš ode mě jeden skvělý tip na domácí světelné tělové mléko, které si můžeš během chvilky vyrobit pouze ze dvou ingrediencí a jeho výrobu pojmout jako světelný rituál.

Domácí světelné tělové mléko:

Potřebuješ:

  • Kakaové máslo (1 díl)
  • Sezamový olej (3 díly)

Postup:
Kakaové máslo nech roztavit v hrnci a přidávej postupně sezamový olej, míchej, dokud nevznikne jemná tekutina a nalij do připravené skleničky. Tu postav na svůj aktivační obrázek a vyšli záměr, ať energie a informace do něj vložené prostoupí Tvé tělové mléko. Můžeš také skleničku obejmout rukama a představit si, jak světelné paprsky z Tvých rukou prostupují Tvé mazání. Skleničku nech vychladnout, poté uzavři a pak hurá na světelné výživné mazání.

TIP: Můžeš přidat i pár kapek své oblíbené vonné esence.

Úplňková očista s vědomým dotykem

V tomto světelném úkolu využijeme opět úžasného elementu vody ve spojení s magickým úplňkovým dnem, který bude ve Vahách. Tento rituálek tedy zároveň nastolí větší rovnováhu. Přidáme také očistnou sůl.

Vodu používáme denně k očistě našich hmotných těl, voda však dokáže očišťovat také na energetické rovině. Smýváme ze sebe energii osob, které narušily náš prostor, energii míst, kterou jsme načerpali, energii myšlenek a slov, které byly vůči nám vyslány… V tomto cvičení očistíš své fyzické i energetické tělo, nabiješ ho vitální energií a zároveň úžasně podpoříš svůj světelný kabát, tedy svůj ochranný obal.

Zároveň jsou očistné sprchy a koupele vyloženě žádoucí po proceduře čištění aury, kterou máš čerstvě za sebou, a také jako doplněk celkového pročištění, které nastává v rámci zaměření se na Tvé tělo a integrace vyšší míry světelné výživy do Tvého života.

Potřebuješ: sebe, sprchu nebo přírodní vodopád :-), sílu své mysli, himalájskou nebo mořskou sůl (hrubou), těloý olej/mléko

Nejprve si utvoř ze soli a např. oleje mazlavou čistící směs, tu si vezmi s sebou do sprchy. Představ si, že jsi v přírodě a bosa stojíš na zemité půdě pod vodopádem. Pusť na sebe proud vody (i přes hlavu) a představuj si, že jsi pod tímto vodopádem, který Tě očišťuje. Využij vizualizační síly Tvé mysli – představuj si křišťálově čisté kapky, které na Tebe dopadají a celou Tě čistí napříč hmotným i jemnohmotným tělem. Voda prozařuje buňky Tvého těla a zároveň odvádí nečistoty z nohou směrem do země. Můžeš vidět zakalenou vodu vycházející z chodidel, představ si, jak ji vstřebáva Matka Země.
Vezmi si svou připravenou solnou směs a vědomě si jí potři po těle (ne na poraněnou pokožku, intimní partie a obličej). Poté ze sebe sůl opláchni opět pod vodopádem. Po chvíli je voda, která z Tebe odplouvá směrem dolů, čím dál průzračnější a Ty čím dál čistější, až je nakonec stejně křišťálová jako ta, která na Tebe dopadá shora.
A protože vodopády v přírodě jsou zpravidla
studené, můžeš na závěr postupně otočit kohoutkem až na studenou a setrvat několik sekund a ještě více podpořit svou vitální energii. Pro začátek stačí pod studenou vodou setrvat několik sekund (20-30s, klidně už bez hlavy) a každým dnem můžeš prodlužovat. Brzy si zvykneš a můžeš takto zakončit každou svou očistu ozdravným otužováním.

TIP: Můžeš si také napustit vanu a dát si očistnou koupel. Do vody přidej lžíci himalájské hrubozrnné soli (s nedrcennými krystaly). Do vody se několikrát celá ponoř i s hlavou a užívej si očistných účinků. Na závěr se lehce osprchuj, třeba studenou vodou.

V obouch případech podpoř svou očistu vizualizací.

Po sprše vyživ svou pokožku olejem nebo tělovým mlékem. Dotýkej se sebe vědomě. Užívej si každé zákoutí svého těla. Prožívej toto mazání jako rituál, kdy vnímáš svoji nádhernou tělesnost. Na závěr si stoupni nahá před zrcadlo, prohlédni se a usměj se na sebe a uvědom si, jak jsi krásná.

Světelnou sprchu (již bez soli) můžeš do svého života zařadit jako svůj denní rituálek před spaním.

TIP: Do tohoto cvičení můžeš krásně zakomponovat svůj nový přírodní produkt nebo třeba domácí světelné tělové mléko z předchozího cvičení.

Mantra Tvého Chrámu

Tento týden si při komunikaci se svým tělem vymysli svou mantru (afirmaci, modlitbičku), která bude zaměřena na Tvé tělo. 

Příklady:

  • Miluji své tělo a pečuji o něj jako o nejcennější chrám.
  • Své tělo vyživuji s láskou, je zdravé vitální a plné energie.
  • Děkuji svému tělu za to, jak úžasně funguje.

Buď svá a zvol přesně takovou mantru, která Ti přijde. Třeba při vědomém dotyku. 😉

TIP: Svou mantru si napiš na kousek papíru, do deníku, vytiskni nebo si vytvoř umělecké dílo se svou vlastní fotkou.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek