Světelná Akademie

Menu

Svítím, tedy jsem!

Výběr z FB stránek

Já a mé tělo

jako můj nejcennější chrám

Nalazuji se na své jedinečné Tělo

Tvé semínko nyní již pevně zakořenilo v Zemi a nyní z ní čerpá své živiny pro svůj další růst. Tématem tohoto týdne je tedy správná výživa a “hnojení”.

Naše hmotné, fyzické tělo je jednou – hmatatelnou a viditelnou částí celku našeho kompletního systému. Je to v podstatě náš avatárek pro hru jménem život, kdy hráčem je naše duše, tedy takový hardware, na kterém běží operační systém. A toto lidské tělo je úžasný, dokonalý inteligentní stroj.

V době, kdy procházíme transformací, když se spirituálně probouzíme, když navyšujeme své vibrace, se proměňujeme nejen na duchovní rovině, ale také na té fyzické. Jedna oblast jde ruku v ruce s tou druhou a vzájemně se ovlivňují. V tomto období více, než kdy dříve, začíná Tvé tělo volat o pozornost a intenzivně posílá zprávy a signály.

Zkus se tento týden na tyto zprávy a signály více zaměřit. Co mu dělá dobře a co naopak už ne? Po čem se cítí skvěle, lehce a napojeně a co mu naopak škodí? Co cítíš, že si přeješ změnit v oblasti svého těla?

A protože je náš program založený na komunikaci, promluv si s ním, veď s ním tento týden vědomý dialog. Čím více mu začneš naslouchat, tím lépe budeš identifikovat jeho vzkazy.

Jak navyšuješ svou osobní frekvenci, tím více Tě to volá po čistotě, už nechceš své tělo trávit, prostě to cítíš. A jakmile mu dodáš “špatné palivo”, okamžitě Ti dá signál, znatelenější, než kdy dřív. Teď už je více slyšíš. Přijímáš a odhaluješ, co znamenají. Čistota těla znamená jasnější mysl a jasnější mysl znamená zbystřeni jasnoschopností.

Čím vyšší jsou Tvé vibrace, tím hůře Ti dělá nízkovibrační výživa a prostředí. Proto se tento týden zaměříme detailně na světelnou výživu.

Dušička Tě žádá o změnu, protože ví, co je pro Tebe nejlepší.

Toto je jediné tělo, které nyní mám, proto pečuji o něj s láskou jako o svůj nejcennější chrám!

Proč je to důležité?

Všechny procesy, které se dějí na rovině neviditelné, ve Tvém světelném těle, prožívá i tělo hmotné a mnohdy na něm „dojíždí“ ještě dlouho poté. Když chceme pracovat s energiemi a duchovně se rozvíjet, aktualizovat se do novějších verzí sebe sama – a tak využívat stále více svého potenciálu, je důležité, aby celý tento PROCES měl stabilní a výkonné zařízení, na kterém poběží. Ano ano, naše tělo je takový hardware, a teď si představ nainstalovat nejnovější verzi Androida na tlačítkový telefon. Proto se upgraduje i naše tělo a pro to, aby to bylo možné, nelze setrvávat ve starých způsobech a zvycích (těch nízkovibračních), které byly třeba velmi toxické a otravné pro náš organismus a celý proces zpomalovaly, přerušovaly či jinak zasekávaly. Zkrátka je nutné odbourat zátěžové energie.

Čím jasnější je mysl, tím jasnější je tělo, ale stejně tak, čím jasnější je tělo, tím jasnější je mysl. Dva aspekty, které se doplňují a žádají po harmonii a rovnováze, jako vše ve Vesmíru.

A co je to SPRÁVNÉ?

To je právě to, co sama ucítíš – máš v sobě toho nejcennějšího rádce, který Ti napoví. Neexistuje jedno zlaté pravidlo pro všechny, každý jsme originál a každý potřebuje něco jiného v té dané fázi růstu a vývoje bytosti, ve které se nachází. Proto nejlepší odpovědí jsi si Ty sama (ale pozor – ne Pochybníček!).

Opět vnímej všemi svými smysly, vzkazy budou chodit i zvenčí a to nejen tento týden, ale po celou dobu programu (a vlastně už navždy). Proto trénink každého modulu zařazuj do života i v týdny následující.

Zkrátka – NASLOUCHEJ SVÉMU TĚLU!

Tělesnost a smyslovost

Díky našemu jedinečnému tělu zde ve světě zakoušíme tělesnost a život můžeme vnímat všemi svými smysly. To je veliký dar. Tvé smysly se na Tvé cestě květiny pravděpodobně zbystřují. Jak vědomí vzestupuje, tak se vnímání rozšiřuje, tzn. že se projasňuje přijímání vjemů z okolí prostřednictvím Tvých smyslů.

Intenzivního vnímání si můžeš všimnout především v přírodě nebo třeba při jídle.

Můžeš si všimnout:

 • zbystření zraku: barvy jsou najednou takové opravdovější, živější. Možná najednou vnímáš více nebe, trávu, oheň… krásu jednotlivých živlů
 • projasnění sluchu: možná zažíváš nové auditivní vjemy, intenzivněji vnímáš melodie, hudbu, lidské hlasy, možná jsi teď citlivější na hluk, můžeš také pocítit šumění v uších či náznaky jasnoslyšení
 • zbystřují se chutě: cítíš opravdovost, Tvé chuťové buňky více detekují přidané chemické látky v jídle, více si užíváš chuť ovoce, zeleniny…
 • čich: můžeš zaznamenat nové vůně, zkrátka na své cestě začínáš více cítit
 • hmat: možná máš větší chuť se dotýkat věcí kolem sebe, zkoumat povrchy a struktury, možná je Tvá pokožka citlivější na dotyk či různé látky

Stáváš se čím dál více citlivější a s tím úzce souvisí to, že se začnou postupně aktivovat i jasnoschopností – jasnovidění, jasnoslyšení, jasnocítění… A právě projasnění těla a světelného kabátu světelnou výživou tomu velmi napomůže. Proto je tato kapitola zaměřena na světelnou péči o naše tělíčko – zevnitř i zvenku (viz níže).

Zkoumání a prohlubování Tvé smyslovosti je zakomponováno i do některých světelných úkolů.

Světelný kabát

Jak jsme si již řekli, Tvůj Světelný kabát je Tvůj ochranný energetický obal. Pokud je Tvůj kabát pevný a stabilní, máš ochranu před vnějšími negativními vlivy. Na jeho kvalitu má vliv světelná výživa. Tento týden se zaměříme na světelnou výživu v kontextu Tvého těla.

Co dělá ve světelném kabátu díry?

Tvůj kabát může proděravět mnoho “parazitů”. Tito parazité jsou třeba látky, které nám nejsou přirozené – toxiny, chemie… Takže díry v auře dělá např. ALKOHOL a DROGY nebo třeba CHEMICKÁ JÍDLA. Po požití alkoholu je viditelně vidět, jak ochrana padá.

Příklad z praxe: Pro empata to může znamenat následující:

Jsem na večírku, kde je mnoho lidí, mnoho energií. Jsem unavená z práce a celkově cítím, že jsem energeticky dost na dně, tak si jdu dát s přáteli panáka na povzbuzení. Tím si udělám díru v auře a má ochrana se trhá. Touto dírou v ochranném kabátě ke mně pak mohou proudit všechny energie z okolí. Namísto toho, aby se ode mě “odrážely”, protože mám stabilní ochranu, doslova je “nacucávám” do svého systému. Nasávám nezpracované emoce ostatních, negativní energie z jejich myšlenek a slov, energii místa a občas ke mně může hupsnout i nějaká ta duše, která hledá energii pro svou výživu.

Výsledek – jako hypersenzitivní jedinec to nemusím ustát a může se dostavit emoční výlev, alkoholická psychóza, agresivita a jiné. Jako bych to ani nebyla JÁ a možná si své chování ráno ani nepamatuji. Odejdu z večírku a ráno nejen, že mám kocovinu a jsem unavená, ale dokonce mohu pocítít i depresi, protože jsem si totálně zanesla svůj energetický systém.

Proto, když se Tvé vibrace navyšují, s velikou pravděpodobností přestaneš pít alkohol. Jednak ho Tvé tělo již nepřijímá (a je Ti po něm čím dál hůře), protože už jeho konzumace není “na stejné vlně” s tím, kdo a kde jsi Ty a jednak začínáš velmi dbát na svou ochranu a také se zvyšuje sebeláska a ta úzce souvisí s tím – netrávit své citlivé tělíčko jakýmkoli jedem.

TIP!

Zamysli se nyní nad podobným příkladem ze svého života. Zažila jsi někdy “poopiční depku” nebo nějakou “alkopsychózu”?

Světelná výživa

Tento týden se zaměříme ve větší míře na světelnou výživu. Budeš se nalazovat na své tělo, vést s ním dialog, proto je dobré uvědomit si, čím ho vyživuješ a co po Tobě žádá. Možná volá po změně, možná toužíš již po větší čistotě a změně návyků. Níže najdeš přehled vnitřní vnitřní (co do těla přijímáme), i vnější (čím se obklopujeme, jak o tělo pečujeme zvnějšku) světelné výživy.

Pod pojmem světelná výživa si můžeš představit cokoli, co je nám přirozené, co je přírodní, co je barevné a duhové, co podporuje naši energii a vitalitu, zkrátka co vyživuje naše světlo. Opakem světelné výživy je umělá a toxická výživa, která naopak světlo utlumuje. Sama poznáš, jaká světelná výživa je pro Tebe ta pravá.

Naše těla navyšují své vibrace, stávají se více světelná, proto už nejsou kompatibilní s nízkovibračním životním stylem.

Ovšem i zde platí VŠEHO S MÍROU! A jaká ta míra je? To Ti poví ten nejlepší rádce, kterého máš, Tvá vlastní intuice.

Považuji za důležité říci, že toto nejsou žádné příkazy, co musíš ihned měnit. Každý má své načasování, svou vlastní cestu a rozhodně nemusíme v životě dělat hned 10 změn najednou. Ale zároveň si myslím, že je důležité následovat volání svého těla, a pokud Tě v některé z těchto oblastí žádá po "větší čistotě", měla bys toto volání následovat, protože má svůj skrytý význam.

vnitřní

1
ČISTÁ VODA

Tvou rostlinku je třeba řádně zalévat. Pij hodně čisté, neslazené vody. V tomto programu a procesu dodržuj svůj pitný režim. Vodu si též můžeš programovat a nabíjet. Skvěle Ti poslouží aktivační obrázek nebo třeba Květ života.

2
ZDRAVÁ STRAVA

Strava je základní světelnou výživou pro semínko. Nejlepší výživou je taková, která pochází z Matky Země. Je přirozená, přírodní, bez přidané chemie a umělých látek. Smažené potraviny a nezdravé tuky světlo tlumí.

3
VEGETARIÁNSTVÍ A VEGANSTVÍ

Tématu vegetariánství je níže věnována samostatná kapitolka. Maso, které konzumujeme, je velmi nízkovibrační a proto je bezmasá strava (nebo alespoň omezená konzumace masa a masných výrobků) tou nejlepší pro duchovní růst Tvé květinky. Na určité úrovni Tvého vývoje už mysl ani tělo maso nebude chtít přijímat, protože už to prostě nepůjde, ani z fyzického ani z psychického hlediska. Maso je hutné a čím více se Tvá vibrace zjemňuje a Ty se rozzařuješ, už ho Tvá bytost přirozeně odmítne. Dobrá zpráva je, že existuje řada výborných alternativ a současná doba je vegetariánství čím dál více nakloněna.

4
ABSTINENCE

Alkohol je tichý, nenápadný zabiják, je to parazit, který nám dělá díry v auře, sžírá naši květinku zaživa a ona namísto, aby rostla a zářila, tak stagnuje a uvadá.

Alkohol zároveň velmi zatěžuje naše detoxikační orgány (játra), které už jsou v rámci transformačního fičáku dost přetížené samy o sobě, proto je dobré jim nenakládat ještě více konzumací alkoholu, který pak musejí pracně odbourávat. Přetížená játra mají za následek velikou únavu, deprese či nespavost.

Při duchovním růstu každý dříve nebo později pití velmi omezí nebo přestane úplně, protože už se to neslučuje s jeho vibrační úrovní a také nejde energeticky pracovat se sebou a ostatními, pokud nemám sama tělo čisté a zářivé.

5
ZELENÁ

Cokoli je zelené, Tě krásně vyživí, tedy bylinky, hodně zeleniny a co nejpřirozenější stravování bez chemických přísad. Rostliny přejímají vibraci Slunce, proto se vyživuj stravou, která spatřila slunce.

6
CUKRFREE

Cukr je bílý zabiják, je to jed a nepříznivě působí na harmonickou hladinu naší energie. Pokus se konzumovat cukr v omezeném množství a spíše volit jeho přírodní varianty v podobě ovoce nebo medu.

7
ČISTÝ DECH

Dýchej čistě, protože dech je život. Dalším jedem, který narušuje Tvůj světelný kabát a snižuje Tvou vibraci a neblaze působí na krční čakru a čakru Solar plexu (ale k tomu se ještě dostaneme), je kouření a přijímání jedovatých zplodin do těla skrze Tvůj dech.

8
BEZ CHEMIE

Přijímání jakékoli chemie do těla tlumí naše světlo. Ať už jde o chemii ve stravě nebo třeba v elektronických cigaretách či formou drog. Ale ještě je tu jedna důležitá oblast - LÉKY a další farmaceutické produkty, které do  našeho těla nepatří. Jasně, někdy to jinak nejde, ale tělo má úžasnou samoléčící schopnost, kterou spolu budeme prohlubovat a je dobré užívat léky v minimální možné míře. Nejlépe vůbec. Příroda nám poskytuje řadu úžasných léčiv ve fromě bylinek a dalších zázraků. A zároveň máme k dispozici řadu alternativních léčebných postupů, které v průběhu programu zazní a některé si zkoušíme i v praxi (např. terapii barvami, energetické léčení Shamballou ode mě, terapie zvukem a další...)

Mnoho z těchto bodů (jako alkohol, cigarety, cukr a jiné) jsou jakési náplasti - kompenzační techniky, kterými zaplácáváme skutečnou příčinu problému. Proto Tě oddělují od Tebe samé a brání Ti v plném využití Tvého hvězdného potenciálu.
Naším cílem je žít jako svobodné zářivé bytosti. Nenechat se ničím omezovat ani svazovat svá křídla. Moci si říci "Už jsem free a nic mi nebrání létat!".

Vegetariánství

Omezit konzumaci masných výrobků je jedna z nejlepších věcí, které můžeš pro sebe, své tělo i spirituální rozvoj a zároveň i svět udělat. Možná už Tě duše volá – maso či další živočišné produkty občas vynechat. To proto, že maso nese nízkou vibraci, obsahuje totiž tzv. hormon smrti, který zvíře jdoucí na porážku vypustí do svých svalů – které pak lidé jedí třeba jako steak. Krom toho je maso, které je běžně dostupné v obchodech, plné antibiotik a hormonů, která jsou zvířatům vpravována, aby rychle rostla, nebyla nemocná a podobně. A to Tvému tělíčku už vůbec neprospívá. Tvé tělo žádá čistotu – bez chemie, bez hormonů, bez mrtvol.

Zvířátko ve velkochovu (odkud pochází většina masa z prodeje) žije nekvalitní život, nemá místo ani svobodu, 90% z těchto živých tvorů ani nikdy nezahlédne slunce a nepase se na čerstvém vzduchu a zelené trávě, jak nám je předkládáno v reklamách. Život plný stresu a utrpení se podepisuje na tom, co pak jíme. Vše je energie a potraviny nesou také energii, kterou se pak buď světelně vyživíme (jablko ze stromu) nebo zaneseme (párek). Krom toho je většina masných výrobků uměle zpracovaná, navíc plná soli a přísad a pro náš organismus nepředstavuje nic zdravého.

Omezená či žádná konzumace masa je zdraví velmi prospěšná – benefity přináši pro celý Tvůj kardiovaskulární systém, střeva, předchází cukrovce a snižuje riziko rakoviny, nadváhy a obezity a mnoho dalšího. Celá bytost se odlehčí, projasní a viditelně začne zářit (opravdu to jde spatřit v energetickém systému – ve světelném kabátě).

Etické důvody, proč se stát vegetariánem nebo veganem, už pocítí každý sám. Ale jako hypersenzitivní bytost už dost možná dávno maso nejíš. 🙂

Vegetariánství a veganství je také obrovskou úlevu pro planetu. To by bylo ale na samostatný článek.

V Nové Zemi bude jednou zcela přirozené dokonce veganství (protože ani mléčné produkty nejsou tělu vůbec přirozené a jejich vznik je také protkán velkým stresem a životem v nesvobodě). Nebude to asi za rok, ani za 5 let, ale právě skrze nás tato Nová Země pomalu, ale jistě vzniká a utrpení živých tvorů a mrtvá strava do ni rozhodně nepatří, stejně jako do života vědomých bytostí.

Jednoduše řečeno, nejíst mrtvou stravu je pro semínka z hvězd zcela přirozené, protože výše zmíněné potlačuje vnitřní světlo a květinka pak nedostává své potřebné živiny, půda kolem ní se zanáší a nemůže rozvíjet naplno svůj potenciál.

A co přineslo vegetariánství mě?

 • dobrý pocit a čisté svědomí
 • zhubla jsem nánosy čehosi
 • cítím se lehčí a zdravější
 • lepší psychiku – jasnou mysl
 • větší vitalitu a lepší sportovní výkony
 • zářivější vlasy, kůži
 • nový a zdravější životní styl
 • nový pohled na Život
 • objevení nových potravin a hlavně vznik mnoha intuitivních receptů
 • obrovský duchovní posun
 • zbystření chutí
 • upgrade jasnoschopností
 • otevření se většímu proudu lásky
 • a mnoho dalšího…

Toto je kravička, jejíž dušičku jsem utěšovala před porážkou na celkem solidních jatkách. Od toho dne jsem již nikdy maso nejedla. A kravičky tam chodím uklidňovat a zdravit pravidelně.

TIP: Pokud přestáváš jíst maso, nezapomeň doplňovat dostatek železa a vitamín B12. A také dbej na dostatečný příjem bílkovin z jiných zdrojů.
Nezapomeň na pestrou skladbu luštěnin, obilovin, zeleniny, ovoce, ořechů a semínek.

vnější

1
PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Náš světelný kabát ovlivňuje i to, čím své tělo vyživujeme zvenku. Chemická kosmetika nepůsobí na auru příznivě. Proto Ti tělo může dávat signály, že chce i v této oblasti větší čistotu. Např. můžeš reagovat přecitlivěle na některé chemické přísady, mohou vznikat ekzémy, vyrážky či alergie - to je jasný signál obrátit se k přírodě. Navíc si můžeš vyrobit vlastní přírodní kosmetiku a z její výroby si udělat navíc příjemný rituál a vložit do ní záměr. Jeden takový tip najdeš ve světelných úkolech.

Nahraď tento týden jeden ze svých tradičních produktů (šampon, mýdlo, deodorant, krém, tělové mléko...) za přírodní variantu.

2
PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Možná, že Tvé tělo začalo reagovat na různé materiály a oblečení. Občas se při naší transformaci doslova svlékáme z vlastní kůže, která tedy může reagovat různě podrážděně. Jako když motýlek shazuje svou kuklu. I naše oblečení může ovlivňovat kvalitu světelného kabátu, možná, že cítíš volání po přírodních materiálech, které dost často také souvisí s etickou módou.

3
PŘÍPRAVKY

Přípravky, různé čistící a nebo třeba prací prostředky, které používáš v domácnosti, jsou obvykle chodící chemikálie. V období transformace můžeš pociťovat, že Tě dráždí (na kůži, dýchání, v očích...). Pokud sis něčeho takového všimla, nahraď je také přírodní variantou. A i zde se nabízí možnost si takový produkt sama vyrobit.

TIP: Světelný kabát pozitivně ovlivní přírodní prací prostředky a aviváže. Super jsou např. "prací oříšky".

4
VĚDOMÝ DOTYK

Začni se sebe vědomě dotýkat. Např. když se po koupeli mažeš olejem nebo tělovým mlékem, užívej si dotyk na svém těle, každé jeho zákoutí, vlož do té činnosti lásku, pohlaď se. Užívej si, jak je Tvé tělo krásné a jedinečné.

5
OBJETÍ

Objetí je velmi zdravé a přínosné pro celou naši bytost. A naše fyzické tělo nám dává tu výhodu, si ho moci užívat naplno. Proto se co nejvíce objímej se svými nejbližšími - partnerem, dětmi, rodinou, přáteli. Objetí má magickou moc.

6
DOTYK SLUNCE

Nech se pravidelně hladit paprskem slunce.

7
VODA

Voda patří k základní světelné výživě vnitřní i vnější. Pomocí světelných sprch a rituálních koupelí se můžeme různě očisťovat a dobíjet. A co zaručeně probudí potenciál  každého Světlonoše je otužování, které má mnoho přínosů pro fyzickou i psychickou pohodu. Můžeš zkusti např. metodu podle Wima Hofa.

8
POHYB

Pohyb je naprosto základní světelnou výživou. Je v podstatě vnitřní i vnější, ale zařadila jsem jej sem.

Pohyb

Pohyb je takovou základní světelnou výživou, úžasným způsobem, jak posilovat své vnitřní světlo i světelný kabát. Vhodným pohybem také harmonizujeme naše energetická centra.

 • CHŮZE je ideální pohyb pro každého, nejlépe v přírodě, kde má velmi blahodárné účinky na celou Tvou bytost
 • JÓGA je úžasnou průvodkyní duchovního rozvoje, existuje mnoho druhů jógy, najdi si tu svou
 • PĚT TIBEŤANŮ je sestava cviků, které úžasně podporují proudění Tvých čaker a zlepšení duševních schopností
 • ČCHI KUNG je tradiční čínské cvičení, které podporuje Tvou životní energii (čchi)
 • AQUA DOVÁDĚNÍ je dalším skvělým způsobem, jak se očišťovat, dobíjet i harmonizovat čakry

Na cestě květiny si společně také zacvičíme! Mám pro Tebe připraveno hned několik překvapení.

Jaký pohyb rozsvěcí Tebe?

V rámci těchto způsobů, jak rozsvěcet své vnitřní světlo - jak se světelně vyživovat, si můžeš zvolit svoji osobní výzvu. Co třeba cukrfree nebo veggie týden? Nebo obdoba suchého února - suchý měsíc bez alkoholu? Nebo každodenní procházka na čerstvém vzduchu či pravidelné cvičení?

Čištění

Na cestě květiny Tě budou potkávat v důsledku různých procesů časté projevy čištění. Není se čeho lekat, je to součást procesu. Vše, co řešíme a čistíme na rovině energetické, ve světelném kabátě, poté “dojíždí” na těle fyzickém. Takže např. po čištění aury nebo po energetickém léčení se může Tvé tělo začít detoxikovat formou následujících projevů:

1
Pláč

Je zcela v pořádku, když Tě potká větší plačtivost, která ale nemusí mít smutnou příčinu. Zkrátka jsi více dojatá a mohou Tě potkávat doslova očistné přívaly pláče, zejména pokud jsi citlivější.

2
Časté chození na malou

Čištění na těle fyzickém probíhá zpravidla odplavením tekutin. Skrze častější chození na malou ze z Tvého těla odplavují toxiny.

3
Střevní čištění

Můžeš zaznamenat také projevy ve svém trávicím ústrojí, třeba průjem nebo v extrémním případě i zvracení či pocity "kocoviny" i bez požití alkoholu. Tyto projevy jsou intenzivnější, čím "zanesenější" jsi a čím hlubší čištění probíhá nebo prostě čím jsi citlivější jedinec. Čištění spojené s trávicím ústrojím budeme probírat v týdnu 4 (Já a mé vnitřní Slunce), kdy se budeme zaměřovat na čakru Solar plexu a orgány s ní související. Také na téma detoxikace a detoxikační orgány, které nyní makají na plné obrátky a skrze světelnou výživu jim ulevujeme a podporujeme je.

4
Pocení

Dalším projevem detoxikace Tvého těla může být nadměrné pocení.

5
Rýma

A v neposlední řadě rýma. Mnohdy také záleží, jakou oblast řešíme, čistíme a s tou se pak projevy pojí.

Proto je důležité doplňovat dostatečné množství tekutin a opravdu navýšit pitný režim čisté vody či bylinkových čajů. Skrze změny, které budeš do svého života zavádět (třeba v rámci světelných úkolů) budeš své tělo podporovat, aby se osvobodilo od zátěžových energií. Zároveň Tě na cestě bude čekat spoustu úkonů (světelné úkoly, meditace, rituální cvičení atd.), které opět čištění mohou spustit. Je dobré o tom vědět a být na to připravena a vzít si z tohoto týdne hodně inspirace na téma světelná výživa a světelný kabát.

Pár otázek k zamyšlení

Kořenová čakra a naše tělo

Počátek naší cesty úzce souvisí s naším tělem a ukotvením ve hmotě. Proto se zároveň zaměřujeme také na první  – kořenovou čakru.

Jak jsme si již řekli, kořenová čakřa je základnou pro náš život a protože je spojena s nadledvinkami, které jsou zodpovědné za produkci hormonů kortizolu a adrenalinu, určuje, jestli vnímáme život jako boj nebo od něj dokonce utíkáme a nebo jestli se cítíme v bezpečí a dostatečně silní.

Zablokovaná energie v této čakře může mít za následek psychické i fyzické zdravotní problémy.

Na rovině těla můžeme pocítit problémy a nemoci v těchto oblastech:

Když je kořenová čakra v disbalanci, projeví se to i na ostatních čakrách, proto je důležité udržovat všechny své čakry v rovnováze a harmonickém proudění. A jak? Skrze způsoby, jak roszvěcet své vnitřní světlo. Skrze světelnou výživu – hmotnou i nehmotnou. A právě skrze ochranu území naší hvězdné květinky otevíráme energii, kterou máme uschovanou v rezervoáru naší kořenové čakry. Chraňme si své místo tady na Zemi!

Červený recept

A protože jsme u týdne, kdy světelně vyživujeme naše tělo, mám pro Tebe červený recept – na podporu kořenové čakry a Tvého světla. Recept je rychlýzdravý, vegetariánský, detoxikační a uzemňující.

ŘEPORÁČKY

 • červená řepa (500g)
 • vejce od šťastných slepiček (1-2ks)
 • uzené tofu (100g)
 • sůl, pepř, majoránka
 • jarní cibulka (1 stonek)
 • česnek (5stroužků)
 • případně strouhaný sýr/mozzarela
 • trochu mouky nebo ovesných vloček

Řepu nastrouháme (můžeme použít i vařenou). Smícháme s kořením, nasekanou jarní cibulkou, protlačeným česnekem, vejci a strouhaným uzeným tofu (zdroj bílkovin), případně i sýrem. Směs promícháme a pokud je moc vlhká, zaprášíme jemnými ovesnými vločkami nebo moukou. Na plech dáme pečící papír a přetřeme olivovým olejem a tvoříme tenké placky. Pečeme v předehřáté troubě na 180-200 stupňů cca 20 minut (dozlatova). Do těsta můžeš přidat i čerstvé bylinky.

Výborně chutná také s kozím sýrem, rukolou a vlašskými ořechy. Přeji DOBROU CHUŤ!

Uzemňující světelná výživa - KAKAO

KAKAO je skvělým zdrojem antioxidantů, železa, bílkovin, vlákniny a magnezia (které je v toto období důležité doplňovat). Díky těmto živinám je skvělým pomocníkem v naší přírodní lékárně. Samotný kakaový prášek obsahuje velké množství flavonoidů, tyto živiny pomáhají ke snížení krevního tlaku, zkvalitňují krevní tok, stejně jako tok energetický a jsou skvělou prevencí proti krevním sraženinám, což je v současné době velká výhoda. Kakao má také skvělý vliv na náš mozek. Podporuje produkci dopaminu a také serotoninu (hormon štěstí a dobré nálady), snižuje hladinu stresu, zlepšuje soustředění, urychluje hojení, detoxikuje a je skvělou surovinou pro nakopnutí imunitního systému.

Ke kakau se skvěle hodí SKOŘICE, která je taktéž skvělým antioxidantem, je antibekteriální, protizánětlivá, hřejivá a má řadu benefitů pro tělo i ducha. Obě tyto suroviny jsou skvělým pomocníkem na cestě jarní transformací.

Díky jejich zabarvení jsou také super uzemňovací potravinou, takže Ti pomohou vyživit Tvé kořeny pro větší stabilitu a rovnováhu.

TIP: Ve světelných úkolech už na Tebe čeká Tvůj malý kakaový rituálek.

Tipy tohoto týdne:

Kalendář:

Motivace

Zde je motivace ode mě pro TEBE, co taková světelná výživa dokáže. Od té doby, co mám v mnoha ohledech svůj světelný kabát stabilní a kvalitně vyživený, si nepotřebuji (mé tělo si nepotřebuje) tvořit tento kabát hmotný – jako ochranu před světem, která chyběla na energetické rovině skrze můj toxický životní styl.

Na fotkách je rozdíl 20 kg, které zmizely během 2 let, kdy jsem prošla svou velkou transformací a duchovně se probudila. Od té doby se snažím být inspirací a pochodní v tématech těla i duše ostatním a nepředávám žádné tipy, které bych sama neozkoušela či si tím procesem neprošla opravdu “na vlastní kůži”.

Součástí této změny, kterou vidíš na fotce, bylo také obrovské probuzení mých schopností, které jsem měla vždycky, ovšem mnohé z nich byly zahaleny do temnot a zapomnění či se projevovaly spíše jako prokletí, než-li dar (i díky dírám v auře a podobně). Cesta to nebyla lehká a mnohdy jsem na ní měla nejeden strach, vyžadovala překonání sebe sama a taktéž překonání Pochybníčka a postavení se do své síly. Ale jen díky tomu teď mohu naplno svítit ostatním.

Potřebovala jsem se rozsvítit, abych mohla naplno a v čistotě používat a ještě více rozvíjet svůj potenciál. Tehdy s lahváčem v ruce a steakem u pusy, jsem si ještě neuměla představit, kam až mohu dojít, pokud budu následovat své volání po čistotě a svému životu, tělu i duši dám opravdu zelenou.

 Je to takový pohled do zákulisí, jak jsem utvořila filosofii Svítím, tedy jsem!, kterou Ti v tomto programu předávám.

Věřím, že Ti bude inspirací dokázat vše, co budeš chtít, tentokrát v otázkach Tvého těla jako Tvého nejcennějšího chrámu.

A minimálně se můžeš pobavit nad tou fotkou vlevo. 😀

Pečuji o své tělo s láskou, svou rostlinku světelně vyživuji a vytvářím si pevný a zářivý světelný kabát, který mě chrání. Miluji se přesně taková, jaká jsem, a dělám to nejlepší pro své fyzické i duševní zdraví. Následuji volání svého těla a žiji v plném souladu sama se sebou. Můj chrám je bezpečným útočištěm pro mou vnitřní Bohyni i všechnu lásku, kterou si zasloužím.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek