Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Výběr z FB stránek

Já a má vnitřní Bohyně

Nalazuji se na své ženství

V tomto týdnu plynule navážeme na minulé téma, stále budeme naslouchat svému tělu. Tentokrát se zaměříme na naši VNITŘNÍ BOHYNI, která žije v našem láskyplném chrámu a neměla by spát v jeho koutě… a tak ji probudíme k životu a popovídáme si s ní. Prozradí nám tajemství ženského lunárního cyklu. Je to jeden z největších zdrojů naší síly a skrývá se v něm přímo magický potenciál. Právě ono ženství v nás uchovává velkou magii a mystičnost. Díky němu máme k dispozici úžasné schopnosti, které nám umožňují překročit představy toho, co si myslíme, že je možné.

My ženy jsme, stejně jako život sám, CYKLICKÉ, občas se však nepochopené západním světem snažíme i v této oblasti přizpůsobit lineárnímu pojetí života, a tím se o svůj potenciál okrádáme. Když se však nacítíme na svůj lunární cyklus a zavedeme do svého života dialog s vnitřní bohyní, otevřeme se ještě více našemu vesmírnému potenciálu, zaktivujeme ještě více svých darů, neb toto všechno jde ruku v ruce s vnitřní harmonií, pohodou, nalazením a tedy i napojením na magický synchronismus a život zázraků.

Stejně jako magická Luna na obloze, máme i my magické ženy 4 fáze střídající se během 28 dnů. A stejně tak jsou tyto fáze dorůstající, ubývající, nové nebo úplné. Tyto cyklické proměny probíhají na úrovni fyzické, mentální, emoční i duševní a ovlivňují nejen naše chování a náladu, ale i napojení na Vesmír.

Často považujeme svůj cyklus za něco nepříjemného, namísto toho, zamyslet se nad ním jako nad nástrojem, který nám ženám poskytuje mnoho výhod. Mnohdy jej vnímáme pouze jako otravnou menstruaci, kterou musíme jednou za měsíc přetrpět, ale skrývá se v něm mnohem, mnohem více.

Promluv si se svou vnitřní bohyní, čím více jí začneš naslouchat, tím lépe budeš identifikovat její vzkazy. Opět je to o přijímání a odhalování. A stejně jako minule, i nyní vnímej všemi svými smysly, toto téma se stává součástí Tvého života už navždy a maximálně Tě podoří v osobním rozvoji a růstu.

Možná právě v období Tvé transformace začíná Tvá vnitřní bohyně volat o pozornost a intenzivně posílá zprávy a signály, abys ji naslouchala a abys více zapojila do hry svou lunární čarodějku.

A stejně jako minulý týden, zkus se i nyní na tyto zprávy a singály více zaměřit a zvědomit si, v jaké fázi se zrovna nacházíš, neboť každá fáze má své zesílené schopnosti a typické projevy, mění se:

Lunární cyklus ženy

Luna luna lunární cyklus ženy,

přináší s sebou změny,

magických 28 dní,

jako fáze měsíce,

příliv a odliv

menstruace

Je to transformace

Každý měsíc znovu a zas

Uvnitř nás,

Čtyři fáze a v nich změny,

o tom je cykličnost ženy.

1. fáze

Vesmírná menstruace

2. fáze

Energetická bohyně

3. fáze

Alfa samice

4. fáze

Kreativní flow

1. fáze: Vesmírná menstruace "lunární zima"

Prvních zhruba  pět až sedm dní našeho cyklu je fáze menstruační, kdy se tělo očišťuje a připravuje na svůj další rozkvět. Je to jako začátek kola roku, kdy je zima, období je temnější, tiché, máme na sobě teplé ponožky, pijeme teplý čaj a jsme zalezlé pod peřinkou. Odpočíváme jako příroda, která se připravuje na svůj jarní rozkvět.

V této fázi je žena vědmou, naše intuitivní schopnosti jsou na samém vrcholu. Jakékoli vnuknutí nebo pocity jsou v této fázi tou nejryzejší pravdou. Tato doba je skvělá pro vnitřní dialog, pro zpracování dění uplynulého cyklu v sobě. V této fázi lépe, než kdy jindy, můžeme jít do hloubky a nalézat pravou podstatu věcí, odkrývá se nám pomyslný závoj a my se naplno otevíráme Vesmíru. Je to fáze klidu a odpočinku. Pokud tento klid dodržujeme a naši vnitřní bohyni plně při jejím relaxu a rozjímání podpoříme, náležitě se nám odmění po celý zbytek cyklu. Pokud však její hlas následovat nebudeme a budeme ji rušit a přemáhat, i to se podepíše na následujících týdnech – úbytkem energie, zhoršením vitality a zvýšenou únavou, což pak úzce souvisí i s nestabilitou emocí a podobně. Tato doba je doba pouštění, dochází nám nejvíce, co už ve svém životě nechceme, ať už na úrovni fyzické či té nehmotné. Je to doba, kdy svůj život reflektujeme v jeho celistvosti s nejjasnějším úsudkem – pouštíme, opouštíme, odpouštíme, čistíme. Můžeme také dostávat úžasné nápady přímo ze Zdroje, naše napojení na Vesmír jede na plné obrátky a ani se nemusíme namáhat a intuitivní odpověď se dostaví okamžitě. V této fázi je velmi důležitá světelná péče, regenerace, odpočinek a vydatný spánek, kterého si tělo žádá více, než ve fázích ostatních. Využijme své vnitřní čarodějky a této fáze pro to nejčistější spojení se sebou i celým Vesmírem.

2. fáze: Energetická bohyně "lunární jaro"

S koncem menstruace nastupuje další fáze, trvající zhruba 7-10 dní, je to fáze energetické bohyně. A tak jako po zimě přichází jaro, po fázi vesmírné menstruace přichází rozkvět Bohyně, která se probouzí, otevírá oči velkým výzvám a vše se projasňuje a dává do pohybu. Čím více jsme při menstruaci naslouchali svému tělu a svým potřebám, tím více se nyní může naše bohyně projevit. Toto je fáze ideální pro plánování, pro učení se novým věcem, pro stanovování nových cílů. Nyní se může naše vnitřní bohyně plně soustředit a koncentorvat a má dostatek energie uvést své tvořivé nápady z fáze předchozí do pohybu.

Ve fázi vesmírné menstruace není třeba jednat, tam je nutné zvědomit, aby mohla jednat dynamická bohyně, která má nyní na vše dostatek sil fyzických i duševních. Je to fáze nezávislé ženy, která má plně aktivního vnitřního muže a svou levou hemisféru (analytickou) nyní může využít nejefektivněji za celý cyklus. Pokud se chci ve svém životě pohnout, pokud chci dosáhnout změny, nyní je ta nejlepší chvíle pro plánování a zařizování prvních kroků. Zatímco ve fázi předchozí leží bohyně na své lenošce a popíjí čajík v teplých ponožkách, v této fázi má výzvám velké oči a vůbec se toho nebojí, vyskočí z křesla a jde do akce, vše jí jde od ruky, fyzická síla narůstá, stejně jako hladiny estrogenu a vše je takové multifunkční. Proto vůbec nevadí, že si předtím více pospala, teď má sílu zdolat sedmihlavého draka a dokázat nemožné. Využijme své energetické bohyně pro stanovení si svých cílů a aktivní tvoření naší budoucnosti. Co přesně to má být, nám přece nedávno pošeptala bohyně vesmírná.

3. fáze: Alfa samice "lunární léto"

V této fázi nastává aktivní komunikace naší bohyně. A to verbální i neverbální a dokonce viditelná i neviditelná. Ona totiž vysílá řadu signálů. Doslova rozvibrovává vzduch kolem. Je zářivá, je empatická, umí se vyjádřit i naslouchat. Dokáže vše, co si zamane a o čem sní. Je to fáze superženy. O slovo se hlásí alfa samice. Tato fáze je jako léto, kdy jdeme ven se svou krásou, jsme rozkvetlou květinou, která se chce ukázat, která chce komunikovat a předávat své vědění dál, chce se propojovat a užívat si život plnými doušky.

V této fázi snadno navazujeme kontakty, budujeme vztahy a uvádíme plány z fáze předchozí do pohybu. Je to fáze, kdy záříme, kdy jsme sebevědomé, kdy nám bohyně ze zrcadla odpovídá „Jsi kočka“ a vnitřní hlas říká „To dokážeš!“. Vysvětlení je jednoduché, příroda to tak chtěla. Teď jsme co nejatraktivnější a nejotevřenější komunikaci s vnějším světem, protože je to fáze kolem ovulace, kdy vnitřní bohyně hledá ty nejvhodnější geny, které by byly kompatibilní pro zplození dokonalého potomka a my podle toho podvědomě jednáme, vypadáme i vyzařujeme. Pleť je vypnutější, oči jsou zářivější, rty jsou plnější, bříško vyfouklé, prsa pevnější, kůže pevná a zářivá, dokonce i hlas je nalazený jinak… za to vše zodpovídá vrcholná hladina estrogenu, která z nás dělá superženu! Funguje zde skvělá anténka na to, jakého partnera potřebujeme najít, máme v sobě super kompas a dotyčný super přijímač a senzor na naše vysílané signály (a takto se třeba spojíme s tím partnerem, který je nutný pro nějakou životní lekci nebo příjem dušičky, která si nás dva vybrala). V této fázi je také obzvlášť výhodné zkoušet druhý úkol. 🙂 Je to fáze podpory druhých, budování projektů, nacházení svého kmene, navazování spolupráce… protože teď je naše empatie velmi silná, jsme obzvláště citlivé, empatie na to, kdo nám „voní“ a kdo nám „nevoní“. Však to určitě znáš, tyto dny to funguje totiž doslova, naše smysly jsou velmi bystré. Využijme potenciálu své komunikativní bohyně v uskutečňování svých snů a v realizaci nápadů. Plán už máme připravený od energetické bohyně.

4. fáze: Kreativní flow "lunární podzim"

S odchodem ovulace nastupuje další fáze – premenstruační, která může být buď velká otrava a nebo také velká zábava. Jde o to, jaký úhel pohledu zaujmeme. Stejně jako po aktivním létě, kdy záříme naplno a vyhledáváme ostatní lidi a rády se seznamujeme a bavíme, nyní přichází klidnější podzim, kdy se vracíme do sebe, do svého chrámu a vyhledáváme větší klid a samotu. Ve svém klidu rády tvoříme z plodů, které přineslo letní zrání. A tak jako ze stromů opadají lístky a příroda se chystá k zimnímu spánku, i z nás opadá energie a začínáme se připravovat na lunární zimu, kterou přinese menstruace.

Všimni si, že jsi v této fázi velmi nápaditá a tvořivá. Chodí Ti inspirace ze všech stran a přijímáš znamení a indicie ve větší míře. A protože se v tuto dobu pomalu, ale jistě otevírá Tvé plné napojení, které vyvrcholí s blížící se menstruací, chodí Ti inspirace, nápady, myšlenky a magická vnuknutí přímo shora. Je to doba tvorby, kdy se lehce oddáš flow při jakékoli činnosti. Tvá vnitřní bohyně nyní přemýšlí velmi originálně. Do akce se dostává více pravá mozková hemisféra, zodpovědná za kreativitu, zatímco ve druhé fázi jsme mohly pro změnu skvěle zapojit tu levou, která je spíše analytická. Nyní nejdeme tolik ven, jako do sebe, kde nacházíme spoustu pokladů. Je to tedy skvělý týden pro nalézání řešení, mnohdy také fáze aha momentů. Zatímco ve fázi třetí jsme byly spíše extrovertní, teď je mnohem příjemnější usednout a psát, kreslit, vyrábět, tvořit… A se zvýšenou citlivostí dáme do tvorby i více své esence a protkáme ji vnitřním božstvím. Fyzická síla pomalu ubývá a lenoška se pomalu připravuje, ale ještě než na ni ulehneme, aktivně tvořme, nořme se do svých vizí a nápadů, meditujme a buďme v souladu s naší bohyní, která se momentálně nachází v kreativní flow. S chutí na dobrou čokoládu, protože intuitivně ví, že potřebuje doplnit hořčík. Pokud jsme předešlé cykly byly v souladu se svými potřebami, ať už to byly potřeby fyzického těla, potřeby emoční, potřeby vztahové či jakékoli jiné, budeme i nyní v souladu s příchozí menstruací a pocítíme harmonii na tělesné i duševní rovině. Stačí následovat plán, poslouchat intuici a jít s proudem. A takový je celý život. Když následujeme své vnitřní vedení, náležitě se nám odmění – emoční stabilitou, vnitřní rovnováhou, vitalitou a zdravím.

Premenstruační a menstruační fáze, tedy lunární podzim a lunární zima, bývají mnohdy nejméně oblíbené fáze, zatímco v sobě ale skrývají ten největší magický potenciál. Je to období, kdy je naše napojení na vesmírná Tajemství nejhlubší. Je to období, kdy můžeme využít nejvíce svého hvězdného potenciálu, naše vnitřní Čarodějka je plně probuzená.

Světelná výživa

Svůj cyklus můžeme zharmonizovat pomocí světelné výživy, která prosvětlí chrám bohyně.

Co se týče stravy, každá fáze má své specifické potřeby, následuj svoji intuici. Vhodná je konzumace zásaditých potravin a ne kyselých.

Vnitřní bohyně má ráda např. kontryhelový a heřmánkový čaj nebo pupalkový olej. Také potraviny bohaté na hořčík, např. kvalitní vysokoprocentní čokoládu. Co ji ruší, jsou toxiny, včetně bílého cukru a v období odpočinku a čištění (menstruace) také kofein.

Úžasnou výživou je pro ni hormonální jóga, která reguluje hormony v těle a ovlivňuje nejen naši ženskou pohodu během cyklu, ale také vzhled, spánek a náladu.

Výživné je pro ni posilování pánevního dna, což můžeš trénovat během každého dne, ať už třeba právě jógou, speciálními cviky, podsazováním a zatínáním pánve nebo tréninkem s různými pomůckami.

A nebo tím nejpřirozenějším způsobem – orgasmem, který je přímo pokladnicí Tvé bohyně.

Když je bohyně bolavá, světelná výživa, která zaručeně funguje, je očistná horká sprcha a následné léčení přikládáním rukou, ať už za pomoci Reiki nebo jiného systému léčení, včetně toho intuitivního. V kombinaci s masáží teplým bylinkovým olejem, je pak bohyni blaze a druhá čakra si krásně libuje.

Nejvíce ji však vyživuje komplexní bytí a žití v souladu s lunárním cyklem, tedy bytí v souladu sama se sebou a se svým božstvím. Přijetí své ženskosti a cykličnosti.

Sakrální čakra

Tento týden se nese ve znamení čakry druhé – křížové nebo-li sakrální, která je spojena s naší tvořivostí a sexualitou, což je v podstatě ta nejzákladnější tvořivá energie, díky níž jsme se mohli vtělit a zakusit životní zkušenosti. Křížová čakra přímo navazuje na čakru kořenovou. Naslouchání svému tělu a péče o něj (plnohodnotná výživa hmotná i nehmotná) podporuje její správnou funkci. Tato čakra souvisí s naší imunitou a když je oslabena, oslabuje se i naše obrany-schopnost, tedy – náš světelný kabát se páře. I nadále tedy nasloucháme svému tělu, tentokrát vedeme dialog s vnitřní bohyní a naciťujeme se na náš lunární cyklus a jeho aktuální fázi, včetně jejích typických znaků a potřeb. Minulý týden jsme hovořili o tom nejcennějším chrámu – a právě v něm naše vnitřní bohyně bydlí a touží tam po projevení energie, ne jejím zadržování, i proto se v tomto týdnu tyto aspekty spojují ve světelných úkolech.

Jelikož jsme starými dušemi, které zde strávily již mnoooho inkarnací, neseme si s sebou také paměť veškerého sexuálního prožívání těchto mnoha životů. Mnohdy jsme na základě prožitků minulosti (a to samozřejmě i té ze současného života), které ani nemusíme vědomě vnímat, svou druhou čakru oslabily až zablokovaly. To se pak může projevovat různým oslabením, neschopností projevit svou vnitřní bohyni v plné kráse, ženskými problémy, neplodností, sexuální apatií a podobně. Když druhou čakru odblokujeme a „vyléčíme“, otevřeme se tomu, že můžeme více využívat svůj potenciál – protože právě toto projevení je klíčové pro dosahování vyšších sfér. Probuzení naší vnitřní bohyně, projevení té energie v nás, která hýbe celým Vesmírem. Protože vědomý orgasmus ženy je jako vlna světla, která zaplaví oceán.

A jak už to bývá, posilováním a harmonizací křížové čakry zároveň přímo ovlivňujeme čakry sousední, tedy čakru kořenovou a čakru solar plexu, se kterou navážeme příští týden. A samozřejmě prosvětlujeme i všechny ostatní. Nyní se prohlubuje chápání toho, že nelze pracovat na vyšších čakrách bez náležité péče o čakry základní, které tvoří opravdu základnu pro naše anténky, základnu v Zemi pro postupný růst silné a odolné květiny. A právě prací na této základně zefektivňujeme příjem signálů shora a náš duchovní vývoj. Vnitřní bohyně potřebuje svůj stabilní sladký příbytek, ve kterém se může projevit.

Způsobů, jak posilovat sakrální čakru je opět mnoho. Patří mezi ně např. obklopování se oranžovou barvou, konzumace oranžových potravin, vhodné afirmace, mantry či meditace. Úžasným způsobem, jak tuto čakru rozproudit je kreativní činnost. Vezmi pastelky a namaluj svou vnitřní bohyni a nebo ji rovnou vyzvi k tanci. Tvoř! A tvorba Tě uvolní. Další skvělou výživou pro tuto čakru je radost a užívání si hojnosti.

Když je sakrální čakra v disbalanci, projeví se to na rovině fyzické i psychické. Špatně fungující křížová čakra vede k problémům v našem pohlavním ústrojí a hormonální nerovnováze. Např. silné menstruační bolesti a PMS, endometrióza, cysty a další problémy s vaječníky, neplodnost, neschopnost prožívat vlastní sexualitu. Její disharmonie také brzdí tok kreativity a schopnost prožívat radost.

Pár otázek k zamyšlení

Světelná výživa sakrální čakry:

1
oranžová

Správné funkci sakrální čakry napomáhá oranžová barva. Můžeš se jí obklopovat, nosit jí na sobě, pořídit si oranžové doplňky, svíčku.

2
oranžové potraviny

Konzumace oranžových potravin bude blahodárně působit na Tvou druhou čakru: dýně, mrkev, pomeranč, broskev, med, rakytník a další...

3
příroda

Pobyt v přírodě, propojování se s Matkou Zemí, procházka mezi stromy, které můžeš obejmout, posazení se na louce rozkvetlých květů.. to vše jsou úžasné způsoby, jak posílit svou sakrální čakru a potěšit vnitřní Bohyni.

4
kreativní činnost

Vezmi pastelky a namaluj svou vnitřní bohyni a nebo ji rovnou vyzvi k tanci. Tvoř, co Tě napadne! A tvorba Tě uvolní.

5
luna

Pohled na měsíc, splývání s lunou, nabíjení se měsíční září - to vše dělá této čakře i Tvému ženství moc dobře.

6
afirmace

Tuto čakru velmi účinně posilníš vhodnými afirmacemi, mantrami či modlitbou o tom, jak prožíváš životní radost, jak se máš ráda, jak přijímáš sebe samu a své ženství.

7
kameny

Křížovou čakru můžeš podpořit také vhodnými kameny. Mezi ně patří např. Tygří oko nebo Kornelián.

8
vizualizace

Pomocí vizualizace můžeme dokázat zázraky. Silou mysli a naší představivosti můžeme podpořit jakoukoli svou čakru. Můžeme si jí dobíjet barvou, příslušnou barvu "vdechovat" do daného místa - zde oranžovou do oblasti pobřišku.

9
meditace

Svou sakrální čakru můžeš podpořit také vhodnou meditací, kdy pracuješ se svou vnitřní Bohyní, svou tvořivostí a svým lůnem.

10
hudba

Zvuky přírody, příjemná meditační hudba, muzikoterapie, taneční hudba, která rozproudí energii, hudba na aktivaci hadí síly, hudba je všelék. Nalaď se na rytmus své vnitřní bohyně a pak ji vyvi ke cvičení nebo tanci ->

11
cvičení a tanec

Pro harmonizaci této čakry je skvělá jóga a hormonální jóga, plavání a aquafitness, břišní tanec a vlastně jakýkoli tanec aneb vyzvěme naši vnitřní Bohyni k tanci, ať rozproudíme naši druhou čakru!

12
voda

Pohled na vodu, poslech vody, vodopádu, pobyt ve vodě, cvičení ve vodě (viz bod předchozí), sprchy a koupele, uvolňování emocí v podobě pláče - vše, co souvisí s živlem vody je výživné pro druhou čakru.

13
sex a orgasmus

Projevování sexuality, tantrické prožitky, masáže, dotyk, intimita, sexuální láskyplné spojení, vědomý orgasmus, aktivace hadí síly -  to vše je světelná výživa Tvé druhé čakry.

14
radost

Prožívej radost, raduj se z maličkostí, dopřávej si každý den malé radosti, rozmazluj se, raduj se ze života!

15
hojnost

Vnitřní bohyně si chce dopřávat dostatek, chce se obklopovat krásnými věcmi, žít úžasné zážitky, dopřávat si radostí (pozor, nemyslím plýtvat nebo bezúčelně rozhazovat ;-)) ale žít v dostatku, který tu je pro všechny. Dovol jí využívat hojnosti, kterou život na Zemi nabízí.

Vyzývám svou bohyni k tanci a naplno prožívám své ŽENSTVÍ!

Tipy tohoto týdne:

Hadí síla

Hadí síla je životní energie, kosmická síla jako spirála symbolizující stočeného hada. Při jejím probuzení stoupá od kořene páteře nahoru až po korunní čakru. Její probuzení napomáhá duchovnímu růstu a velmi magickým prožitkům, které provázejí úžasné smyslové prožitky jako auditivní i vizuální vjemy a vize, ale i chuťové a čichové prožitky smyslnosti. Hadí sílu lze probudit mnoha procesy a rituály, jeden takový si vyzkoušíš v rámci světelných úkolů. Může se aktivovat též “samovolně” jako vyústění mnoha magických procesů v Tobě. Probuzenou hadí sílu symbolizuje šesticípá hvězda ze dvou trojúhelníků.

Jedná se zde o přijetí ženské energie a ženské síly, projevení sexuality a oddání se magickým procesům tvůrčího proudu evoluce.

Ženské propojení je velmi léčivé a pomáhá projevit zablokovanou ženskou energii. I proto je propojení se ženou nebo v kruhu žen tolik transformační a léčivé. Sahá až ke karmickému celoplošenému léčení historických událostí, o kterém se zmíním příští týden.

Tygří oko

Tygří oko v sobě skrývá zemskou energii, jak napovídá jeho zemitá barva, spojenou s energií Slunce – tento kámen podporuje funkci základních čaker od kořenové přes sakrální po čakru solární – sluneční, která se v něm odráží skrze zlatavé odlesky, stejně jako v oku svého nositele. Oko je do duše okno, v tomto případě do duše silné a odvážné šelmy, která si jde beze strachu za svým cílem. Vnitřní síla tygra probouzí odhodlání, zahání strach a chrání před nepřítelem. Tygr je silná osobnost s jasnou myslí a vědomím svého já. Tygří oko probouzí ve svém nositeli vnitřní sílu zemského bojovníka, jehož smysly se stávají bystřejší a mysl vyrovnanější. Podněcuje vědomí sebe sama i toho, že každá změna v našem životě má svůj důvod. Energie tygra překoná všechny bolesti, protože ví, že jsou důležité pro náš vnitřní růst a životní posuny. Tygr se nevzdává, vztyčí hlavu ke Slunci a odhodlaně se vydá vstříc mu na pozdrav.

Tygří oko chrání před démony a zlými silami, je skvělé nosit jej jako ochranný amulet, i proto jej vkládáme do našich šperků. A protože tento týden patří vnitřní Bohyni, kdy využíváme naplno svou vnitřní Čarodějku, na obrázku vidíš náš amulet Čarodějka s tygřím okem.

TIP: Pro aktivaci energie kundalini přikládej tygří oko na kořenovou a sakrální čakru.

Svádhištána

U posvátné hory, tam kde rozkvétá poslední červený květ, se rozprostírá pánevní oblast a v jejím středu, u zrodu všeho, se nachází světelný chrám ve tvaru pyramidy, ve kterém víří tvořivá energie Svádhišthána. Toto sídlo radosti, potěšení a pohody je centrem sexuální a kreativní energie. Obývá jej krásná a vášnivá Bohyně, která svůj chrám ctí a pečuje o něj s láskou.

Tato Bohyně ví, že si zaslouží radost ze života, hojnost, uznání, uspokojení svých tužeb a blaho. Proto se jí tomu všemu dostává a ona je za to vděčná. To ji udržuje zdravou, šťastnou a vitální, aby zahalena tvůrčím okouzlením mohla dávat vzniknout všemu novému, jako bohyně plodnosti a zrození.

Podle starověkého učení ovládá Svádhišthána vnitřní vitalitu a fyzické zdraví. K tomu ji slouží šest základních kamenů, které udržují její chrám silný: čistá voda, kvalitní strava vyživená Sluncem, spánek, pohyb, odpočinek a dobrá nálada. Pokud je Svádhišthána unavená nebo naopak příliš aktivní, dochází v jejím chrámu k disharmonii, proto usiluje o rovnováhu a udržování zdravých limitů pro spokojené bytí.

Kolem chrámu se rozprostírá rozmanitá zahrada plná oranžových květů. V zahradě se nachází pramen, jehož živoucí voda vyvěrá ze země a mění se v zářivé světlo tryskající k šesti základním kamenům. Pramen v sobě nese emoce, které, pokud mohou proudit ven, nekumulují se a na vzduchu se mění v očistné světlo lásky, sebepřijetí a odpuštění.

Každý z nás jsme chrámem. Je třeba si ho vážit a dopřát mu všechno potřebné pro uspokojivý a naplněný život, aby se naše císařovna mohla radovat a tančit. Mnozí z nás ji ale nechávají spát v koutě a často viní ostatní z její lenosti a apatie. Cítí se pak nenaplnění a frustrovaní. Probudit zpět k životu ji musí ale každý sám a odměnou mu bude dlouhý a zdravý život v rovnováze se vším, co je.

Kdo pochopí mysl Svádhišthány, otevře bránu vědomí toho, že tělo je chrámem, sídlem blahobytu, který si každý zaslouží. Protože každý tvor je dokonalý přesně tak, jak je.

Přijímam a oslavuji naplno své ženství a užívám si svůj lunární cyklus ženy, aktivně se propojuji se svou vnitřní Bohyní. A má vnitřní Bohyně je krásná, citlivá, empatická a úžasná přítelkyně. Jsem tu vždy pro ni a ona pro mě.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek