Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Přehrát video

Výběr z FB stránek

Já a mé vnitřní Slunce

V tomto týdnu přichází velký moment na cestě květiny. Tvá květinka nyní vykoukla z půdy, z Matky Země ven na světlo, aby se ukázala světu a pozdravila Slunce, aktivovala svou vnitřní sílu a naplno zářila ven!

V tomto týdnu plynule navážeme na předchozí témata, stále budeme vyživovat svou kytičku – tentokrát však přichází bohatá výživa mentální! Zaměříme se na SEBE SAMÉ – na to, kým vlastně jsme. Každá z nás má nějakou identitu –  povolání, pozici v rodině, nálepky ze školy, z práce, ze společnosti… A pak se může stát, že úplně zapomeneme na to, kým jsme vlastně doopravdy – ve své prvopodstatě, v té nejpřirozenější formě.

Kdo jsme, když neexistuje vnější soud, ale jen naše JÁ – naše osobní identita, né ta, kterou nám utvořila společnost, okolí, které nás formovalo? Možná jsme málem zapomněli na to, kým doopravdy jsme.

Jako žena jsi se možná přizpůsobila mnoha rolím, které ale ve skutečnosti neodpovídají tomu, kdo jsi. Nechala ses onálepkovat, a tím zakryla svou opravdovost a utlumila své světlo, které nemůže naplno zářit ven. Je dobré vědět, kým jsem, protože jedině pak to můžu zářit do světa! Ty přece chceš být sama sebou, Ty dokonce musíš být sama sebou, abys zde mohla plnit svoji misi, protože když nejsi sama sebou – tak nezáříš a logicky nemůžeš své světlo šířit dál! Ale abys mohla být SAMA SEBOU, musíš také vědět, co to znamená, tedy KDO vlastně jsi?

Vidět se,
spatřit se,
zřít se,
právě taková jaká jsi!

A když se podíváš na to, kdo jsi, dovolíš si VIDĚT SE, SPATŘIT SE, ZŘÍT SE právě taková, jaká jsi! V postatě si na sebe posvítíš a s nejvyšší pravděpodobností u sebe spatříš i něco, co se Ti nemusí líbit. Ale přijmi to. Přijmi sama sebe! Protože přesně taková, jaká jsi, když jsi sama sebou, jsi úžasná! A nezapomeň, i zářivý měsíc má svou odvrácenou temnou stranu, která je jeho nedílnou součástí. Vesmír je o rovnováze a tím, že se přijmeš se všemi svými stránkami a zůstaneš sama sebou, tuto rovnováhu v sobě objevíš a své vnitřní Slunce rozzáříš.

Možná to nebude lehké, ale bude to opravdové! Strhej ze sebe masky, kterými se snažíš vyhovět, sloužit, pobavit, přesvědčit, které nosíš, abys získala uznání, protože si ho neumíš sama dát… a přestaň si na něco hrát. Dovol si sundat nálepky společnosti a vysvleč se sama před sebou do své niterní nahoty... Buď to TY! Je to velmi důležité.

Toto vše se pak přímo uměrně odráží na našem těle, které je přímým obrazem světelného kabátu. Když nevíme, kdo jsme, a neznáme sami sebe a svou hodnotu nebo se nepřijímáme ve své celistvosti, náš světelný kabát slábne. Stejně tak záležitosti, které nás užírají, které nemůžeme strávit, nám vysávají naši životní sílu, tedy naše vnitřní Slunce oslabuje, vyhasíná. Toto se projevuje nejvíce v oblasti bříška a trávicího traktu. Pokud je světelný kabát nedostatečný, máme tendenci ukládat si v těchto místech ochranu v podobě kabátu hmotného.

Pokud na nás něco parazituje a nebo se necháváme užírat zevnitř, projeví se to v žaludku, ve střevech i na naší kůži a v době, kdy se transformujeme se z této kůže vysvlékáme, jako had. Čistíme se a to jde skrze detoxikační orgány, které potřebují Tvou mentální světelnou výživu. Třeba takovou, že je přímo prozáří paprsek Tvého Slunce, protože si uvědomíš sebe sama, protože se oceníš, pochválíš, protože budeš bojovat a ne se vzdávat a stahovat do kouta, budeš se projevovat ve své plné, zářivé kráse.

Nenech své vnitřní Slunce vyhasnout, nech své světlo naplno zářit.
Hřej, ale nespal!

S velkou pravděpodobností právě v období Tvé transformace začíná Tvé vnitřní Slunce tolik toužit naplno zářit a obohacovat svou září celý svět. Proto Tě volá o pozornost, chce, aby ses postavila do své plné síly, chce, aby ses dala na první místo, chce, abys znala svoji pravou hodnotu a cenu a ono se mohlo skrze Tebe projevovat ven! Posílá Ti signály ono i celý Vesmír, posílá Ti do cesty prožitky, zkušenosti, zkoušky, lekce, ve kterých zjišťuješ, kým doopravdy jsi, a ve kterých si svou pozici musíš ustát. A je to tak v pořádku.

Promluv si se sebou, se svým zářivým jádrem, čím více spolu budete komunikovat, tím více se prohloubí Tvůj vztah sama k sobě a vědomí sebe sama.

Tentokrát je to hodně o odhalování a také velikém přijímání – sebe sama.

A stejně jako minule, i nyní vnímej všemi svými smysly, toto téma se stává součástí Tvého života už navždy a maximálně Tě podpoří v osobním rozvoji a růstu. Buď a buď to TY.

Bude přicházet mnoho zkoušek a lekcí – ty jsou zde ale pro Tebe, jejich překonáním rosteš a posouváš se na další level Tvého potenciálu! Stůj si za tím, kdo doopravdy jsi! Protože tím pomáháš celému světu!

Světelná výživa

Naše vnitřní Slunce můžeme rozzářit mnoha způsoby. Nejjednoduší a nejpřirozenjěší způsob, jak jej vyživit, je jít ven a připojit se na světelnou nabíječku. Otevři se paprskům Slunce a nechej se jimi pohladit.

Obzvláště účinná je zlatá mentální výživa – umět se pochválit, být si vědoma svých životních úspěchů a vidět svoji hodnotu a cenu.

Další světelnou výživou je svoboda. Ta úzce souvisí s tím, že vím, kdo jsem, kde jsou mé zdravé limity a zdravé ego, které nepřevyšuje duši, ba naopak je jejím láskyplným partnerem.

Slunečnicová semínka jsou semínky z hvězd, jejich zařazením do svého jídelníčku jsi napájena rovnou ze Zdroje.

Voda nabitá Sluncem je samozřejmostí, stejně jako všechny potraviny, kterých se slunce dotklo svým paprskem – ovoce, zelenina, obilniny…

Jo a ta úplně nejlepší? Být sama sebou

Čakra solar plexu

Tento týden se zaměříme na třetí čakru – je to čakra solar plexu, která je naším vnitřním Sluncem a centrem osobní indentity. Tato čakra souvisí s naší sebehodnotou, vědomím vlastního JÁ a emocemi. Když je oslabena, vyhasíná naše vnitřní záře. Skrze tuto čakru můžeme skvěle dobíjet náš světelný kabát – a to přímo ze Slunce.

Tentokrát vedeme dialog se sebou samými a naciťujeme se na naše vnitřní Slunce. Naše bohyně, která bydlí v nejcennějším chrámu má také ráda drahé kameny a právě tato čakra je oním zářivým drahokamem v nás. Je Sluncem, které svítí shora do chrámu a prosvětluje celou Bohyni. Je to taková její nabíječka.

Když je tato čakra v harmonii, jsme opravdovými tvůrci svého života místo obětí vnějšího dění. Jsme si vědomi sebe samých a naší hodnoty a tuto vibraci vysíláme do Vesmíru. Je důležité vědět, kdo jsem, protože když to nevím, jak to mám zářit do světa? Víme, že vše, co se v našem životě děje, můžeme ovlivnit jen a pouze my, a také jsme na to dost silní a jdeme s hlavou vztyčenou ke Slunci vstříc svému životu na pozdrav.

Správná funkce této čakry nám umožňuje více využívat náš potenciál – protože více záříme a tím se naše energie rozšiřuje, pole záměru nebo-li modliteb a přání se zvětšuje a předchází nás jako paprsky slunce a my se otevíráme většímu proudu synchronismu. Ano ano, dějí se pak zázraky a manifestace čili uskutečňování našich přání, myšlenek a vizí se urychluje.

Pokud je tato čakra silná, vytváří kolem nás ochranný obal – naplňuje světlem náš světelný kabát.

A jak už to bývá, posilováním a harmonizací solární čakry zároveň přímo ovlivňujeme čakry sousední, tedy čakru sakrální a srdeční, se kterou navážeme příští týden. A samozřejmě prosvětlujeme i všechny ostatní. Nyní se upevňuje chápání toho, že nelze pracovat na vyšších čakrách bez náležité péče o čakry základní, které tvoří opravdu základnu pro naše anténky. A právě prací na této základně zefektivňujeme příjem signálů shora a otevíráme se vyšším sférám. Tato čakra je silným jádrem celé této základny. Vnitřní bohyně potřebuje svůj stabilní sladký příbytek, ve kterém se může projevit, a aby mohla plně fungovat a objevovat, potřebuje vidět a být viděna a k tomu potřebuje SVĚTLO. A to jí dodá její Slunce zářící shora do jejího nejcennějšího chrámu, které vyživí její stabilitu až po samé základy.

 

Způsobů, jak posilovat solární čakru je opět mnoho. Najdeš je přehledně rozepsané v obsahu níže. Patří mezi ně např. obklopování se žlutou barvou, konzumace žlutých potravin, vhodné afirmace, mantry či meditace. Úžasným způsobem, jak tuto čakru rozproudit je mít přátelský vztah sám k sobě a důvěra v sebe sama a stavění sebe sama na první místo – tedy znát svou hodnotu a díky tomu být i zdravě asertivní! Další skvělou výživou pro tuto čakru je vnímání dějů kolem nás jako dějů pro naše nejvyšší dobro – které si přejeme a zasloužíme! A i pro tuto čakru platí správná světelná výživa našeho těla, na kterou jsme si posvítili hned v úvodu programu, neboť tato čakra je spojena s trávicími orgány a těžká, toxická a masitá jídla jí vůůůbec neprospívají. No a pokud máme zdravé sebevědomí, energie v této čakře proudí a nekumuluje se v blokády, která pak způsobují sklony k závislostem, např. ve formě přejídání. A to jde ruku v ruce, závislost se poté podepisuje na sníženém sebevědomí a člověk se ocitá v bludném kruhu a spadne lehce do pozice sluhy své závislosti, protože daná věc už neslouží jemu, ale on jí. Ale nikdy není pozdě na to, vzchopit se, vzít život opět pevně do svých rukou a stát se bojovníkem a své vnitřní Slunce pěkně rozsvítit a tím i celou svou bytost!

Tip: Jaro je období mnoha žlutých květů, zařivých zlatých dešťů, rozkvetlých luk plných pampelišek a svítivých žlutých řepkových polí. Vše je ozářeno Sluncem a příroda tvoří nádhernou scenérii. Jdi se projít, užívej si květiny, upleť si věneček, nasbírej pampelišky na sirup či koupel, dej kytku do vlasů, pohlaď je, nech se poprášit hvězdným pylem a dobij se Sluncem.
A až z toho momentu pořídíš krásný snímek na památku, poděl se s námi ve skupině. 

Světelná výživa čakry solar plexu:

1
žlutá

Správné funkci této čakry napomáhá žlutá barva. Můžeš se jí obklopovat, nosit jí na sobě, pořídit si žluté doplňky, svíčku... následuj světelný úkol "Žluťásek".

2
žluté potraviny

Žlutá strava blahodárně působí na trávicí ústrojí a zbavuje tělo jedů. Zároveň je skvělá pro nervovou soustavu, podporuje přemýšlení a zbavuje únavy. Tyto potraviny dodávají sílu a rozzařují vnitřní Slunce: banán, citron, žlutá čočka, mango, ananas, kukuřice, slunečnicová semínka a slunečnicový olej, žlutý meloun, koření skořice, kari, kurkuma...

3
voda nabitá sluncem

Voda nabitá sluncem Tvou květinku krásně vyživí. 

4
detox

Čakra solar plexu je přímo spojena s trávicím ústrojím a detoxikačními orgány, proto ji prospěje detox ve formě zvýšeného příjmu tekutin, zdravé, lehké a zelené čerstvé stravy, očišťujících čajů, čaje z ostropestřce mariánského, který působí pozitivně na játra, také detox ve smyslu čistoty ve formě alkoholové abstinence a také vynecházní mastných, tučných a smažených jídel.

5
příroda

Pobyt v přírodě, na čerstvém vzduchu, kochání se pohledem na žluté květy, louky plné pampelišek, řepkové pole či zlatavé obilí, procházka mezi slunečnicemi...na sluníčku.

6
Slunce

Touto čakrou přijímáme sluneční energii. Pobyt na slunci je pro ni tou nejlepší světelnou výživou.

7
oheň

Pohled do Slunce či do ohně, který plápolá. Přítomnost svíček. Oheň rozpaluje náš vnitřní oheň a tuto čakru aktivuje.

8
svoboda

Další světelnou výživou je svoboda. Svoboda znamená být sám sebou, svobodně se rozhodovat podle sebe, ne podle druhých, svobodně rozhodovat o svém životě, mít nad svým životem moc a nebýt služebníkem nikomu jinému, ani systému.

9
afirmace

Tuto čakru velmi účinně posilníš vhodnými afirmacemi, mantrami či modlitbou o tom, že jsi si vědoma sebe sama, své hodnoty, své ceny a svého vnitřního bohatství.

10
kameny

Třetí čakru můžeš podpořit také vhodnými kameny. Mezi ně patří např. Tygří oko, sluneční kámen, topaz nebo citrín.

11
meditace a vizualizace

Svou třetí čakru můžeš podpořit také vhodnou meditací, kdy pracuješ se zářivou zlatou koulí ve svém středu - rozzařuješ své vnitřní Slunce, vizualizuješ si jeho paprsky a "vdechuješ" žlutou a zlatou do svého solaru.

12
ochrana

Ochrana vlastního území, ochrana vlastní přirozenosti, stanovení zdravých hranic a mantinelů pro zásobárnu své vnitřní ohnivé síly.

13
pohyb

Pro rozproudění této čakry je skvělá opět jóga, břišní tanec, plavání a cvičení ve sluncem nabité vodě - venku nebo také čchi-kung.

14
sebevědomí a sebedůvěra

Vědomí sebe sama, uznání vlastní hodnoty, vnímání vlastní záře, zdravé sebevědomí a ego, které nepřevyšuje duši, ale je jejím partnerem.

15
hojnost

Vědomí svého životního bohatství, především toho vnitřního. Uvědomění, že mám cenu zlata a zasloužím si zlatou hojnost.

Otázky k zamyšlení

Nechávám své vnitřní SLUNCE zářit!

Tipy tohoto týdne:

Emoce

Třetí čakra souvisí s našimi emocemi. Je propojena s trávicí soustavou a orgány, které souvisí např. s ukládáním nezpracovaných emocí jako je hněv, vztek, zloba (třeba játra – i proto je důležité udržovat je zdravé a vyčistit si organismus).

Touto čakrou táké cítíme a vnímáme vibrace ostatních lidí a skrze ni reagujeme na vnější svět. Když máme strach, stáhne se. Když máme stres, klepe se. Když se zamilujeme, šimrá. Pozoruj, jak reaguje Tvé bříško na různé situace a pozoruj své emoce.

Ve světelných úkolech najdeš na toto téma cvičení, kdy se zamyslíš nad tím, co Tě tíží, co nemůžeš strávit, z čeho je Ti těžko… a další otázky související s naší třetí čakrou, trávicím ústrojím a emocemi. Emoce se projevují skrze naše tělo, tak ho pozoruj a identifikuj své zloděje síly, protože negativní emoce Tvé světlo kradou a tlumí a Tvé vnitřní Slunce pak nemůže naplno zářit. Jsou jako plevel, který bere květince živiny pro její růst. A v neposlední řadě s sebou vždy nesou nějaký vzkaz.

Tygří oko

Tygří oko v sobě skrývá zemskou energii, jak napovídá jeho zemitá barva, spojenou s energií Slunce – tento kámen podporuje funkci základních čaker od kořenové přes sakrální po čakru solární – sluneční, která se v něm odráží skrze zlatavé odlesky, stejně jako v oku svého nositele. Oko je do duše okno, v tomto případě do duše silné a odvážné šelmy, která si jde beze strachu za svým cílem. Vnitřní síla tygra probouzí odhodlání, zahání strach a chrání před nepřítelem. Tygr je silná osobnost s jasnou myslí a vědomím svého já. Tygří oko probouzí ve svém nositeli vnitřní sílu zemského bojovníka, jehož smysly se stávají bystřejší a mysl vyrovnanější. Podněcuje vědomí sebe sama i toho, že každá změna v našem životě má svůj důvod. Energie tygra překoná všechny bolesti, protože ví, že jsou důležité pro náš vnitřní růst a životní posuny. Tygr se nevzdává, vztyčí hlavu ke Slunci a odhodlaně se vydá vstříc mu na pozdrav.

Tygří oko chrání před démony a zlými silami, je skvělé nosit jej jako ochranný amulet, i proto jej vkládáme do našich šperků. Na fotce můžeš vidět amulety Čarodějka, Tady a Teď, Paprsky Síly a Koloběh času.

Manipura

Existuje světelný chrám, ve kterém září hodnotný drahokam.

Aby mohla Bohyně ve svém chrámu plně fungovat, objevovat a projevit se, potřebuje vidět a být viděna – a k tomu potřebuje SVĚTLO. A to jí dodá její třpytivý drahokam – Slunce zářící shora do jejího nejcennějšího chrámu, který celý prosvětluje. Díky němu je Bohyně naživu, naplněna životadárnou silou ohnivé síly hvězd. Protože, jak dobře víme, bez Slunce by nebylo života.

Tento drahokam poskytuje Bohyni obrovské bohatství ve formě uznání, ocenění, vidění vlastní hodnoty a vědomí svého pravého já. Proto se jí tomu všemu dostává a ona je za to vděčná.

Toto světlo ji dodává sílu bojovat za dobro a lásku i v těžkých chvílích. Bohyně se nevzdává, ale vztyčí hlavu k nebesům tomuto Slunci na pozdrav. V očích jí plápolá posvátný oheň pradávné moudrosti, odráží se v ní jako hvězda – ta nejdůležitější hvězda jejího života. Centrální hvězda její soustavy, díky které je naživu, díky které je možné prožívat sebe sama, a která ji dobíjí životní silou. Je to centrum její vlastní identity – jejího vnitřího Slunce.

Toto Slunce je drahokam v každém z nás. Jmenuje se Manipura a září do světa deset světelných paprsků. Každý paprsek nese informaci, která osvětluje a proměňuje. Je to deset dílčích částí tvořících jedinečnou esenci každé bytosti.

Kdo pochopí smysl Manipury, získá ten nejcennější poklad –  zpřístupní se mu zlatý zářivý drahokam, který si tolik zaslouží. Stačí otevřít dlaň a přijmout. Přijmout tento drahokam, jímž jsi Ty sám.

Jsem sama sebou a své vnitřní Slunce nechávám zářit do světa. Jsem, jaká jsem, a je to tak v pořádku. Mám velkou hodnotu už jen tím, že existuji. Žiju život podle sebe a ne podle představ jiných, nenechávám své světlo tlumit nikým a ničím, prostě svítím!

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek