Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Já jsem Láska: Světelné úkoly

Výběr z FB stránek

Dávám svému životu zelenou

Tvá květinka roste a krásně zelená, proto se o slovo hlásí zelená!

Právě teď a tady dej svému životu zelenou!

Je na Tobě, jak interpretaci tohoto výroku pojmeš!

  • Dovol si….
  • Pusť to k sobě…
  • Odbrzdi a jeď…
  • Dodej si zelenou skrze oči, skrze stravu…
  • Buď více eko…
  • Žij v souladu s přírodou…
  • Rozhodni se pro lásku…
  • Otevři své srdce…

Melodie mého srdce

Nalaď se na melodii svého srdce. Co mu dělá radost? Co rozezvučí jeho struny v nekonečnou melodii lásky. Pro co se rozbuší rytmem radosti?

Zvědom si své srdeční záležitosti:
Sepiš si do svého světelného listu aktivitity, činnosti, bytosti, věci, které Tě dělají ze srdce šťastnou.

A obklopuj se jimi, žij jimi, žij radostí, nalazena na melodii Tvého srdce.

Vyber si každý den alespoň jeden bod z tohoto seznamu a nech ho Tebou proudit. Plesá Tvé srdce radostí, když čteš? Čti si! Tančí, když tančíš Ty sama? Tanči! Celé Tě hřeje, když se objímáš se svými milovanými? Jdi a obejmi je!…

V srdci mi hraje melodie,
noty napsala láska,
jak srdce hraje, tělo mé hřeje,
ruka má do rytmu tleská.

Paprsek lásky

Rozdávej lásku. Vyšli ze sebe paprsek lásky. Již máš za sebou kus cesty, Tvá květinka roste vzhůru, sílí a ukazuje se světu, a tak je na čase zkoušet sílu svého světla v praxi.

 

ZÁŘIVÝ ÚSMĚV

Usmívej se dnes na bytosti kolem sebe a pozoruj, co to s nimi udělá. Dej do svého úsměvu upřímnou energii a vyšli záměr lásky. Pohlaď paprskem svého srdce okolí. Věnuj ho i tomu nejzamračenějšímu člověku, kterého potkáš. I té protivné paní za přepažkou. Co Ty víš, co má za příběh. Jsi tady, abys jí udělala hezčí den. Jsi tady, abys udělala hezčí svět.

PROJEV LÁSKY

Vlídné slovo, vyjádření citu, pochvala, uznání, projevení radosti, poděkování, omluva, odpuštění…. to všechno jsou projevy lásky k bližnímu. Říkej tyto dny od srdíčka, co cítíš a věnuj vlídné slovo všem krásným bytostem kolem Tebe. Tím vysíláš úžasný paprsek lásky. Paprsek, který se dotýká srdíčka bližního a třeba právě tento projev lásky pomůže tavit jeho brnění.

 

DOBRÝ SKUTEK

Vyšli paprsek lásky také v podobě dobrého skutku

Udělej pro někoho něco hezkého. Daruj dobrý skutek. Může to být maličkost. Udělej LASKAvost. Řekni dnes někomu něco povzbudivého. Podrž někomu dveře. Dej malý dárek, klidně i nehmotný. Obohacuj svojí přítomností místa, kde se v tyto dny ocitneš. Nech své světlo zářit ven z Tebe, tím ho posiluješ a zároveň záříš do světa. Dělej to od srdce, protože chceš, ne protože musíš.

Když dáváme dobro, šíříme světlo a lásku. A ta se potom také šíří dál. Pohladíš paprskem světla a ten druhý vyšle další paprsek někomu dalšímu. Opravdu, funguje to! Společně tvoříme hezčí svět.

TIP: Svůj prožitek, pocity a vše, co Tvůj paprsek světla způsobil jako láskyplná akce za reakce si můžeš sepsat do svého deníku nebo světelného listu.

Co mám na sobě ráda

Tento úkol je velmi laskavý – budeš v něm k sobě laskavá a sepíšeš si, co máš na sobě ráda. Tak jako vyjadřuješ lásku ostatním, vyjádři ji i sobě. Můžeš zkusit takový brainstorming sebelásky a psát na papír body, slova a věty, kreslit obrázky, symboly všeho, co máš na sobě ráda. Nepřestávej, dokud nebude papír plný.

Jsou to Tvé vlasy? Je to Tvé umění? Jsou to Tvé oči? Jsou to Tvé dobré skutky? Je to Tvá schopnost naslouchat? Je to Tvůj kuchařský um? Je to Tvůj důvtip? Tvá veselá povaha? Tvůj způsob přemýšlení? Tvá piha na tváři? Tvůj dar slova? Tvé dobré srdce?
Pověz, co máš na sobě ráda!

Nyní tento papír vezmi a přilož si ho na hrudník a obejmi ho a s ním i sebe, zavři oči a nech to proudit.

Ruku na srdce

Často se říká “ruku na srdce”. V tomto cvičení spojíš tuto symboliku upřímnosti s léčivým dotykem.

Jedná se o aktivaci srdce a můžeš si ji poupravit podle své intuice. Řiď se svým srdcem.

U tohoto rituálku – cvičení je nutné jej prožít naplno. Nedělej ho ve spěchu, ani z povinnosti. Klidně si ho nechej do budoucna, až ucítíš, že je ten čas. Je to Tvých léčivých 15 minut. Buď v sobě, buď ve svém srdci a jako vždy – nech se vést intuicí.

K aktivaci si můžeš zapálit svíčku a pusť si připravenou hudbu. Přivolej Anděla Lásky a popros ho, ať Tě chrání a provede tímto rituálkem (stejně tak můžeš požádat další světelné bytosti). Poté si dej ruku na srdce a nahlas odříkej tuto uvolňující aktivační modlitbu. Prociť energii, která bude proudit ze Tvé ruky, tato energie taví brnění, boří hradby kolem srdíčka, otevírá jej jako bránu do smaragdového království. Vnímej pocity uvnitř srdíčka. Vnímej své vize a intuitivní vnuknutí.
Skrze Tvou ruku prostupuje Tvým srdcem Anděl Lásky a jeho léčivé světlo proudí do Tebe.

Toto cvičení má silný účinek, který se projeví ještě dlouho poté, v řádech dnů až týdnů. Tento účinek je uvolňující, osvobozující, léčivý. Posune Tě blíže k Tobě samé a otevře Tvé srdce většímu proudu lásky.

“Povoluji hradbu,
tavím brnění,
oddávám se procesu léčení,
sundavám umělé ochrany.
Srdce mé taje,
srdce se otevírá
zatímco ve mně je
upřímná víra
a nekonečná kosmická síla.
Otevírám se lásce,
otevírám se opravdovosti,
mé srdce se čistí,
v božské propojenosti.
Mé srdce si zaslouží zářit ven,
bořím všechny hradby.
A svítím, tedy jsem!”

Parazité, plevel a světelný kompost

PARAZITÉ A ZLODĚJI SÍLY

Čím více rosteme a více záříme, tím více hrozí, že se na nás může chtít někdo přicucnout a přiživit. Ten někdo může být hmotný i nehmotný a oba dva nás můžou pěkně vysávat a mnohdy nenápadně – jako klíště, které se vyživuje naší životní silou a tím roste!

Zamysli se nad svou energií a nad tím, jestli není NĚKDO nebo NĚCO, kdo/co Tě vysává, kdo/co Ti bere energii? Prozkoumej, jestli na Tobě někdo neparazituje. Jestli se na Tebe něco nebo někdo nepřicucl/o a nevysává Ti Tvoji životní sílu – životadárnou krev jako komár nebo klíště. Nemáš ve svém okolí emočního upíra?

Příklad: Může to být osoba ze Tvého okolí, může to být přisedlík, ale také to může být něco, co Ti bere sílu a zpomaluje růst – třeba nějaká látka, které sloužíš a která Tě obírá o Tvé tvůrcovství. (Já měla zlodějů síly hned několik, mezi ty uchopitelné patřila třeba „vysávácí“ kamarádka alias emoční upírka nebo např. alkohol a cigarety, ale také entity, které na mě mohly, když jsem spadla do nízkých vibrací – udělaly se díry ve SVĚTELNÉM KABÁTĚ…) A my už z druhého týdne dobře víme, kdo nebo co takové díry může způsobit. Stejně tak může být takovým solidním vysavačem třeba nějaká činnost, vztah nebo pozice, ve které jsi nešťastná a která Tě vyčerpává, protože tam nejsi sama sebou.

 

Zamysli se, podívej se do hloubi svého srdce a požádej si o znamení a indicie a sepiš si to do světelného listu.

PLEVEL

Zároveň, jak se vyživuješ, může Ti chtít Tvoji výživu cosi krást. A zabírat Tvé místo na Slunci. Stínit Ti, tlumit Tvé světlo.

Udělej si chvilku pro sebe a porozhlédni se po své zahrádce. Co nebo kdo utlačuje Tvoji květinku? Kdo jí bere sílu? Kdo jí krade živiny. Co zpomaluje či tlumí její růst? Podívej se do hloubky. Na světle to může být cosi nenápadného, však pod povrchem se může skrývat hluboce zakořeněný systém, mnohem větší, než to, co jde viditelné. Zrekapituluj si to a sepiš.

Následně tento plevel, který Ti spíše škodí, začni plít. Vytrahávej ho i s kořeny, jdi do hloubky. Bude to námaha, já vím. Ale jedině tak se můžeš osvobodit a využívat své energie naplno.

Příklad: Hluboce zakořeněné strachy, programy a staré nefunkční vzorce a negativní přesvědčení jsou takovým typickým plevelem. Na povrchu jde vidět třeba jen kousek, ale hluboko uvnitř, tam, kde čerpáme sílu, se opět jedná o zloděje, který nám bere naše živiny a tím roste.

SVĚTELNÝ KOMPOST

Všechno, co jsi nyní vytrhala, hoď na světelný kompost, transformuje se to tam ve světelný hnůj, Tvé vnitřní Slunce to rozloží, vše špatné se přetaví na dobré, a nakonec to Tvou rostlinku ještě vyživí jako blahodárné hnojivo, které využiješ pro svůj růst. Ano, vše zlé je pro něco dobré.

TIP: Pokud chceš a máš tu možnost, jdi na zahrádku a plej i fyzicky, je to úžasná uzemňovací technika. Až budeš vytrhávat plevel i s kořeny, představuj si u toho, jak vytrháváš své hluboce zakořeněné programy, strachy či bolesti.

Plevel, který pramení z hloubi srdce může být také zátěž v podobě NEODPUŠTĚNÍ   – totální zloděj síly. A pletím je právě ODPUŠTĚNÍ. Proto v rámci tohoto cvičení vlastně můžeš zakomponovat i úkol následující.

Odpuštění: Pusť to a leť!

Tento úkol vyžaduje odvahu a sílu. A já vím, že jí máš. Učíš se létat a to nejde se zátěží, kterou s sebou táhneš. Odlehči se, osvoboď se. Odpusť, vypusť, propusť. A buď volná jako pták.

Možná jsi někdy vůči někomu pronesla větu: „Tohle Ti nikdy neodpustím!“ nebo vůči sobě „Nedokážu si odpustit.“ Prosím, takové věty už nikdy neříkej. Vše, co se nám kdy v životě stalo, ať už skrze někoho dalšího nebo skrze nás samé, se stát mělo, mělo nás to učit, zkoušet, posilovat. Zde už není místo pro vinu. Ta Tvé srdce zavírá a tíží. Každý dělá v daný moment svého života to nejlepší, co umí. I rodiče. I Ty.

Děláš to pro sebe, to Ty se zbavuješ zničující emoce, která Tě tahá dolů. A Ty chceš přece létat. Zbavuješ se bolesti a nepříjemných pocitů vůči dané osobě, neospravedlňuješ to, co udělala, ač vše, co udělala, bylo vlastně z lásky.

Je osoba, které chceš odpustit?
Jsi to Ty, kdo si chce odpustit?

Proměnit nízkou vibraci viny ve vysokou vibraci přijetí a lásky?

Ve světelných materiálech k tisku najdeš kouzelnou formulku pro Tvůj rituálek odpuštění. Ten si udělej podle návodu ve svém srdci. Představ si osobu, které chceš odpustit, můžeš s ní jít do světelného Chrámu odpuštění a tam provést rituálek. Tento chrám stojí v magické zahradě a tento odpouštěcí rituál budeme dělat také v meditaci společně v rámci kruhu. Provedu Tě, ale zároveň Ti zde nabízím odpouštěcí formuli, kterou můžeš využít pro odpuštění v soukromí a tichu.

A pak si užij tu SVOBODU, to UVOLNĚNÍ, které se dostaví. Odpuštění léčí a dává Ti prostor k dalšímu růstu.

PS: Pokud cítíš, že chceš odpustit i „nahlas“, říci to té osobě nebo jí třeba napsat dopis, udělej to. Ale nemusíš. Následuj hlas svého srdce.

Prožitkový běh se srdcem na dlani

V tomto úkolu spojíš hned několik úžasných způsobů, jak vyživit Tvé srdce a rozproudit srdeční čakru – pobyt na čerstvém vzduchu, aktivní pohyb, přítomnost zeleně v přírodě, dotyk Slunce, pocit svobody, vysílání léčivých paprsků, prožitek radosti a mnoho dalšího.

Jdi si v tomto týdnu zaběhat! (Já to slyšela :-)), ale žádný strach, nechci po Tobě žádný maraton, pokud nejsi zvyklá, tak zlehka – můžeš např. zvolit indiánský běh, kdy střídáš v intervalech běh a chůzi, případně běh nahraď rychlochůzí. Děláš to pro sebe, poslouchej své tělo, ALE zároveň se neboj posunout své hranice a vystoupit ze své komfortní zóny.

Pokud je to možné, běhej v přírodě, lesem, loukou, po parku.. A užij si běh prožitkový, vnímej všemi svými smysly. Tento běh bude ZÁBAVA! Můžeš si naladit „náhodný“ mix hudby a vnímat, jaké písničky/texty Ti hrají v jakých úsecích cesty. Pokud nosíš chytré hodinky, můžeš sledovat synchronicity mezi číselnými údaji a tím, co se odehrává kolem Tebe a v Tobě. Všímej si průvodců v podobě lidí i zvířat. Všímej si znamení kolem sebe. Všímej si svých myšlenek. Možná budou chodit vyloženě vesmírné nápady a aha momenty.

Přizvi k běhu celou svou gardu andělů a průvodců. Užívej si ty euforické momenty štěstí. Všimni si svého napojení na Slunce. Vizualizuj si, jak se Tvé srdce naplňuje zelenou září, která postupně prostupuje celé Tvé tělo, jde až do dlaní, ano, máš srdce na dlani, tak pošli paprsek lásky prostředí, např. lesu, kterým budeš probíhat. Pošli paprsek léčení všem bytostem, které v něm žijí, všem stromům a rostlinám… Možná dokonce ucítíš, jak se Ti aktivovaly ruce – to je ten moment, kdy skrze ně vyšli léčení lesnímu/či jinému společenství. Rozpaž je u běhu, otevři své dlaně a létej. Věřím, že si poradíš. Takový běh si můžeš uzpůsobit i po městě, parku… Tímto cvičením posílíš tělo i ducha, překročíš komfortní zónu a naladíš se zase o trochu více na rytmus Vesmíru a tajemný proud synchronismu, ve kterém se ocitneš.

Budeš ve flow, možná chvílemi i poletíš, tak roztáhni svá křídla a užij si prožitkový běh se srdcem na dlani.

Zelená mantra

Nyní jsi v přímém dialogu sama se svým srdcem, které dává život Tvé bytosti a určuje její život. Jsi v propojení se svou čtvrtou – srdeční čakrou. Tvá mantra bude tedy zelená. Bude to tvá magická, posvátná věta vztahující se ke Tvému srdíčku, k lásce či sebelásce.

Příklad:

  • Jsem naplněna všeobjímající láskou, která ze mě září do světa.

Buď svá a zvol přesně takovou mantru, která Ti přijde. Třeba venku v přírodě u prožitkového běhu. 😉

TIP: Svou mantru si napiš na kousek papíru, do deníku nebo vytiskni a vybarvi či ozdob právě žlutou barvou.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek