Světelná Akademie®

Menu

Lunární rituálek Novoluní ve Vodnáři

Únorem započíná čínský rok Tygra, v den Novoluní ve Vodnáři. Tento den je jako dělaný pro rituálek a otevření Tvé mysli i náruče NOVému, protože všechno nové právě teď začíná.

Nov ve Vodnáři je nejvhodnější den v roce pro nový začátek, ať už jde o jakoukoli oblast v životě. Otevření se novému, novým nápadům, novým vizím, novým příležitostem, novému vztahu (i k sobě), novému vnímání, novému vědomí, nové dimenzi…

Vodnář Tě podpoří svou originalitou, spontánností a magickou silou vánku ve vzdušném zámku, vyleť na obláček a nech se nést životem, den za dnem. Užívej si doteky páté dimenze v euforii Věku Vodnáře.

Užívej si své NOVÉ, co právě teď přichází.

 

Vodnářův rituálek

Večer si zapal svíčku. A připrav si světelný list (dole ke stažení) nebo svůj deník Světlonošky. Zavři oči, požádej a spoj se s kosmickým vědomím. Nahlas se zeptej:

“Co si přeji přivolat do svého života při síle tohoto Novoluní? Čemu se otevírám? V čem mě Vodnář podpoří?”

Tvou korunní čakrou se spustí proud. Nech energii proudit po dobu několika minut a přijímej vzkazy.

Poté otevři oči a své vhledy a záměry si zapiš.

  • Co si přeji přivolat do svého života při síle tohoto Novoluní? Čemu se otevírám? V čem mě Vodnář podpoří?
  • Pro co nového se dnes rozhoduji?
  • Jaké indicie, vhledy a uvědomění dnešek přinesl?

Svůj světelný list si poté přečti nahlas, tím vyšleš svůj záměr do Vesmíru.

Poté se zhluboka nadechni a prones do svíčky “A tak se staň.”

Svíčku na závěr sfoukni.

Únorová výzva

Únor je nejkratším měsícem v roce, i proto si v něm lidé s oblibou plní různé výzvy, např. “suchý únor”. Tento úkol souvisí úzce s tím předchozím, kde si můžeš krásně “stáhnout”, co si dnes, na Novoluní, 1.2. dáváš za výzvu pro tento měsíc. Ta může mít mnoho podob. Já si například po úspěšném zvládnutí suchého února dávám pro tentokrát mokrý únor – ode dneška každý den studená sprcha – OTUŽOVÁNÍ. Budu si k tomu vést i deníček, kam si budu zapisovat své pocity a zážitky a odšrtávat splněné dny a moc se na to těším. Mokrý únor mi přijel jako jasná indicie – Vodní Tygr, Vodnář, Ryby, voda, síla, odvaha, výzva…no jasné otužování, ke kterému nejednou přišla indicie i v rámci kruhu. Jaká výzva bude ta Tvá? 🙂

PŘÍKLADY:

suchý únor – bez alkoholu

cukrfree únor – bez sladkostí

mokrý únor – otužovací

vege/vegan únor

jóga únor

krokový únor (např. denně 10 000 kroků)

vděčný únor (denně si napíšu bod, za co jsem vděčná)

orákulum únor (denně si vyložím kartičku)

čtecí únor (denně si přečtu několik stránek knihy, která mě volá)

a tak dále….

Svíce na Hromnice
2.2.2022

Hromnice nebo také keltský svátek Imbolc jsou úžasným den pro situálky, očistu, ochranu, práci s plamenem a světlem.

V tento magický dvojkový den, svátek Světel, si vezmi novou světlou svíčku a zasvět si ji, požehnej ji vodou z pramene nebo studánky a nabij si ji…

Můžeš si do ní vložit záměr, že to bude Tvá svíčka při určitých světelných rituálkách nebo meditacích. Poté ji zapal se záměrem ochrany a nech se vést jejím plamínkem do svého nitra (jako cvičení magický plamen – sledování svíčky). Jaký příběh spatří oko Tvé, jaká pohádka se před vnitřním zrakem odehraje?

Možná se právě dnes ocitneš v Chrámu…a více uvidíš už sama, pokud jsi připravena…

Očista a ochrana

Tento den je jako dělaný pro očistu Tvého chrámu. Vezmi šalvěj, santal, vykuřovadla, vonné tyčinky, krystaly, nech se vést intuicí a očisti své prostory i sebe. Oblečení po očistě vyper. Zapal si ochrannou svíčku. Následuj se světelným úkolem SVĚTELNÁ RITUÁLNÍ KOUPEL. A na závěr se pořádně zabal do Světelného kabátu.

Světelná rituální koupel

V čase Vodního Tygra, Vodnáře a Ryb to chce úžasnou rituální koupel! Zrelaxuj se, očisti a naplň světlem.

Potřebuješ:

Himalájskou sůl

éterický olejíček/šamanskou esenci ochrany

svíčky

sušené byliny

kamínky

příjemnou hudbu

delfínka a velrybu

Natoč si příjemně teplou vodu, dej do ní očistnou sůl, pár kapek olejíčku a sušené byliny (mohou to být Tvé slavnostní sušené květy, květy pro očistu nebo cokoli Tě napadne). Přidej svůj oblíbený krystal nebo jimi oblož vanu. Zapal si svíčky, pusť si příjemnou hudbu a nalož se do očistné koupele. V koupeli si pohraj s energií. Dýchej. Užívej si ten moment všemi svými smysly. Můžeš si dát energetické sebeošetření, které má ve vodě extra sílu. Pošli si do vody záměr očisty a nakresli si do ní rukou spirálku. Voda z Tebe vše omývá, čistí a regeneruje.

A pak zavři oči a nech, ať k Tobě doplave delfín nebo velryba. Pluj s nimi ve svých myšlenkách. Mají pro Tebe mnohá poselství. 

Otevři se pradávné moudrosti.
Nech si pošeptat Tajemství.
Vzpomeň si…

Tygří síla

Rok Tygra započal. Tygr je úžasným duchovním průvodcem. Sepiš si dos větelných materiálů, co se Ti s tygrem pojí, jaké vlastnosti, symboly, učení… Rozjímej.

Intuitivní meditace

A pak si Tygra přivolej při intuitivní meditaci. K ruce si můžeš vzít Tygří oko nebo amulet s ním, pokud máš. A nech, ať Tě tyto jeho vlastnosti a rysy, které si přeješ mít, prostoupí. Vydej se s ním na fantazijní cestu Vesmírem. Leccos Ti ukáže. Poté si sepiš, jaké to bylo, co ses dozvěděla, kde jste byli a jaký máš zážitek.

“Tygře tygře, sílo Tvá,
nyní Tě já (jméno) zvolávám,
prosím doprovoď mě
na cestě vesmírné,
přistup ke mně,
nechť v jedno splyneme.
Děkuji.”

Svou intuitivní meditaci můžeš doplnit o poslech této úžasné mystické básně.

Autorem je William Blake.

Věk Vodnáře a Světelná akademie

Jedním ze Tvých (dobrovolných) úkolů je připravit si své “vystoupení” na Světelný kruh speciál, jako jsme začali již v lednu. Tvým příspěvkem může být cokoli – přednáškka, meditace, rituál, dechové cvičení, pohybové cvičení, ukázka tvorby, vzkaz, přednes, jakékoli Tvé autentické tvoření…

Tato možnost je tady pro to, aby sis zkusila vystoupit z komfortní zóny, zároveň ale v bezpečném kruhu světelné podpory. Aby sis zkusila, jaké to je ukázat svou tvorbu, vyjít na světlo, říci Vesmíru své “Ano” a zároveň získala zpětnou vazbu skrze vlastní emoce a prožívání, i tu naši – ostatních vědomých žen. A vneposlední řadě proto, abys svým světlem obohatila ostatní a neschovávala se v koutě. Nezapomeň, že jsi originál a ta pravá krása tkví ve Tvé autentičnosti.

Na úvodní stránce jsi se dočetla o Světelné akademii a projektu, na kterém pracuji a který úzce souvisí s tím, co právě nyní tvoříme v úžasném propojení. Nech si to projít hlavou, popřemýšlej, naciť se. Zarozjímej nad tím, zda chceš tuto příležitost využít a stát se součástí Akademie a jejích chystaných světelných projektů.

Brzy budu také skládat tým žen i pro další spolupráci a o všem povyprávím na Velkém shromáždění na konci února.

JSI ORIGINÁL !