Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Já jsem Láska: Světelné úkoly

Výběr z FB stránek

Úplňkový rituálek 16.5.2022

Tímto mini rituálkem odstartuješ téma tohoto týdne “Já jsem pravda!” Využiješ sílu Úplňku a nahlas si odříkáš modlitbu, ve které zaktivuješ svou vnitřní pravdu.

A protože už jsme u vyšších center a sfér a právě teď se velmi napojuješ na své Vyšší Já a tedy vnitřní vedení, kontext rituálku a jeho konkrétní provedení (prostředí, doplňky, vizualizace, uvedení, závěr…) si sama vymyslíš – pošeptá ti ho Tvůj vnitřní hlas. Naslouchej mu.

AKTIVAČNÍ MODLITBA

Sílo Úplňku, prosím Tě, podpoř mě v mém záměru.

Dovoluji si naslouchat, dovoluji si promlouvat.
Právě teď a už navždy vyjadřuji pravdu a jsem upřímná,
k ostatním i k sobě,
pravdu vysílám a pravdu přijímám
na tomto místě a v této době.

Volím pravdu. Volím pravdu. Volím pravdu.
Zcela svobodně se tomuto procesu odevzdávám.
Svou vlastní vnitřní pravdou se stávám.
A vše, kým jsem, a co ve světě sdílím,
je v souladu se mnou a mým vnitřním vedením.

Pravdu nechávám zaznít skrze svůj hlas.
Pro sebe. Pro vás. Pro nás.

A tak se staň!

Komunikátorka

V tomto týdnu posuň své komunikační dovednosti na novou úroveň a v každodenních situacích trénuj projev sebe sama. To může mít mnoho podob. Řekni nahlas, kdo jsiZastaň se sebe či ostatních, když je potřeba. Vyjádři potlačované pocity. Říkej jasně, co chceš a co nechcešNauč se říkat NE, když necítíš ano. Nemlč, když máš co říci. Nenech se umlčet. Vyjasni si, co potřebuješ s tím, s kým potřebuješ. Nebuď tiché dítě, buď KOMUNIKÁTORKA! Ten nejlepší čas je právě nyní!

Stejně tak VYJÁDŘI NEVYJDÁŘENÉ. Chceš někomu něco již dlouho říci? Pověz to konečně! Nedrž to v sobě, neblokuj tok energie.

Buď SAMA SEBOU a buď UPŘÍMNÁ – vyjadřuj pravdu svého srdce, nech mluvit svoji duši, vyjadřuj své Já.

A zároveň říkej lidem pravdu do očí, nechláchol je a nepomlouvej za rohem, oni to potřebují slyšet, uděláš jim tím velkou službu!

Možná už čelíš situacím, kdy musíš lidem říkat, kdo jsi, v jakém kurzu jsi a co tam děláte nebo čím se živíš, co plánuješ, co Tě baví... Lidé, přátelé, rodina…se ptají a budou ptát. Místo vymýšlení „normálních“ a společností přijatelných alternativ a názvů, říkej pravdu, buď upřímná, řekni to, jak sama chceš!
Taky jsem se to musela naučit, protože jsem nebyla schopná to ze sebe vyblekotat a snažila jsem se nějak oklikou vysvětlovat, co vlastně dělám – a nefungovalo to, cítíla jsem se špatně, po každé jsem na sebe byla naštvaná, až jednoho dne jsem se prostě projevila, i před těmi, kteří mě pak pomluvili nebo měli za blázna, a mně už to bylo ale úplně jedno. A jaký to byl pocit? Euforie, radost, svoboda! Od té doby už jsem nikdy neřekla nic jiného a hrdě prohlašuji pravdu o sobě, svých vizích a snech, i svém poslání. A kupodivu se začala otevírat i mysl všech kolem mě.

PS: Každý je schopen vnímat jen ze své úrovně vědomí, pokud by Tě někdo nechápal nebo jakoby "neslyšel", nemá pro informace, které mu předáváš, zatím "anténky" a je to tak v pořádku.

Komunikační situace

S předchozím cvičením souvísí komunikační situace, které nás v životě potkávají. Ve svém světelném listu k tomuto týdnu najdeš příkladové situace, které si zvědomíš a sepíšeš a naplánuješ záměr své příští reakce, a až Tě ta situace znovu potká, zareaguješ již jako zkušená Komunikátorka. Novou situaci si opět zanalyzuješ a sepíšeš a zhodnostíš, jaký pokrok jsi udělala.

I. – zastání sebe sama

II. – mlčení

III. – umění říci Ne

IV. – zakrývání vnitnří pravdy

Světelná afirmační nahrávka

Sepiš si své vlastní AFIRMACE! Můžeš do nich zařadit světelné věty z našeho světelného setkání, další světelné věty, které Ti přišly při zpracovávání uplynulých úkolů v předchozích týdnech. Pročti si zpětně své zápisky, najdeš v nich zase o kus více! Najdeš v nich totiž skryté světelné věty – afirmace. A sepiš si i další, můžeš si požádat o vedení, nechat skrze sebe jednotlivá slova plynout. Zapisuj si je kdekoli a kdykoli Tě napadnou. Nebo si udělej speciální rituální chvilku při svíčkách a napoj se na proud kreativity.

Poté si své afirmace nahraj pěkně nahlas do svého mobilu, na záznamník a utvoř si z nich Tvou osobní světelou afirmační nahrávku. Když budeš nahrávat, vlož si do každé z nich esenci řečeného, prožij, co říkáš, jak nejlépe umíš. Slova mají velkou sílu a Tvůj hlas jim dodá Tvou světelnou esenci.

Tuto NAHRÁVKU si pouštěj při svých meditacích, před spaním nebo při spaní, venku na procházce, při odpočinku nebo kdykoli Tě napadne. Svou nahrávku můžeš doplnit o jemnou podkresovou hudbu, kterou máš ráda. Po každé větě si můžeš nechat prostor na případné opakování afirmace nahlas, abys svou krční čakru krásně trénovala a účinek se ještě zdvojnásobí. Počet afirmací a délku nahrávky nechávám na Tobě, ale doporučuji se vejít do 10 minut, pak budeš mít více motivace pouštět si ji každý den.

TIP: Afirmace by měly být v pozitivním znění a bez parazitních slov. Zde si krásně můžeš pohrát s jazykovým citem. Přečti si po sobě napsanou větu a pokud cítíš, že je v ní ještě něco rušivého, upravuj, dokud nebudeš cítit soulad. Toto cvičení Tě naučí i více chápat Tvé myšlení a jeho vliv na Tvou realitu. Možná se Ti odkryje, proč něco zažíváš jinak, než chceš.

Příklady:

Vnímáš ten rozdíl?

Barevná voda

Nabij si tento týden vodu. Naplň sklenici nebo džbánek vodou a omotej světle modrým nebo tyrkysovým šátkem (nebo barevným filtrem) a dej na chvíli na slunce (cca 1 hodina). Můžeš využít také průsvitnou skleněnou lahev. Voda přijme vibraci barvy, která pak bude působit v jemnohmotném těle a léčit krční čakru. Voda Tě vyživí, je to úžasný zůsob zalévání.

Modrá voda má zklidňující účinek, pij ji tedy spíše odpoledne nebo večer.

Toto můžeš vyzkoušet i s medem. Skleničku s medem zakryj modrým šátkem a nech, ať med barvu absorbuje. Pak si ho můžeš přidat do čaje nebo vody.

 

TIP: Tento šátek můžeš také nosit kolem krku, vzít si ho ven, k meditaci, rituálku nebo dechovému cvičení.

 

TIP II: Při nabíjení vody můžeš pracovat také s aktivačním obrázkem nebo květem života.

Komunikace s Průvodcem

V tomto úkolu se napojíš na svého PRŮVODCE. A budete spolu komunikovat.

Udělej si chvilku pro sebe na klidném a tichém místě, klidně někde v přírodě, opět následuj svou intuici.

Vezmi si k ruce svůj DENÍK nebo světelný list, ve kterém máš připravené body k vyplnění.

  • Udělej si ochranu podle svého vnitřního návodu, představ si kolem sebe ochranné bílé světlo jako bublinu, ve které se cítíš v bezpečí, máš dostatek prostoru a volnosti, svou ochranu můžeš podpořit rukama, zabalit se do světla. Popros o ni.
  • Sleduj svůj dech: nádech, výdech, nádech, výdech, postupně se uvolňuj.
  • Nyní se můžeš v mysli přenést na své místo – to je to místo, kam Tě to obvykle „hází“ při meditacích a podobně. Např. louka, les, pláž, naše magická zahrada… Pokud takové místo nemáš, intuice Ti napoví. Na svém místě se zrelaxuj, všímej si zvuků, dějů a barev kolem sebe.
  • Nyní POŽÁDEJ o setkání se svým duchovním Průvodcem a popros své Vyšší Já, ať Tě tímto setkáním provede.
Poznámka: Tvůj průvodce může být kdokoli, nefixuj se na konkrétní výsledek/představu a před setkáním se osvoboď od veškerých očekávání (jak má tato komunikace proběhnout, jak může nebo nemůže průvodce vypadat a podobně). Když se plně napojíš na své vnitřní vedení a necháš proces plynout, budeš příjemně překvapena.
  • Zhluboka dýchej. Nadechuj se nosem, vydechuj pusou, jsi čím dál uvolněnější a lehčí.
  • Nyní k Tobě přichází Tvůj průvodce. Může jich být i několik. Pozoruj ho a přijmi ho do své přítomnosti.
  • Nyní si ho pečlivě prohlédni. Vidíš, jak vypadá. Vnímej jeho barvy, rysy, má na sobě nějaké šperky či amulety? Jaké má oči, vlasy, kůži, co má na sobě? Jakou má podobu?

KOMUNIKACE

Až sama ucítíš, začni s ním KOMUNIKOVAT, pozdrav ho s láskou a zeptej se ho na jeho jméno a počkej, až odpoví. Pokud jeho jméno neslyšíš, popros, ať Ti ho napíše (třeba do písku, na tabuli před Tebou apod.). Buď trpělivá, může to trvat několik minut. Možná se Ti představí sám od sebe.

Všimni si, jestli Ti nenese nějaký dárek, který ti chce předat. Ten může být jasný nebo symbolický. Tento dar přijmi a prozkoumej. Je zabalený? Jak vypadá? Co symbolizuje? Všímej si svých pocitů. Možná Ti k dárku průvodce chce i něco vysvětlit.

Nezapomeň za dar poděkovat.

Nyní se svého Průvodce můžeš zeptat, zda Ti nese nějaký vzkaz.

Můžeš mu také položit jakoukoli otázku či požádat o radu.

Můžeš ho též požádat o ochranu nebo doprovod v konkrétní situaci.

Nech vše plynout, možná se stane ještě cokoli jiného. Bude Ti chtít něco ukázat, někam Tě vzít, obejmout Tě… Nic není nemožné.

Můžeš se zeptat i na znamení, jak poznáš, že je s Tebou.

Na závěr mu ze srdce poděkuj za vaše shledání a propojení a rozluč se.

Pak se zhluboka nadechni a navrať se.

NYNÍ si vše sepiš. Jaké bylo toto setkání, jaké je jméno Tvého průvodce, kdo to je, jak vypadá, jaký dar či vzkaz Ti předal. Jaké se Tě provázely pocity? Jaká byla jeho odpověď na Tvou otázku? Jaké symbolické zprávy jsi obdržela?…

Poznámka: Pokud jsi se na začátku tohoto cvičení zbavila veškerých očekávání, nemůžeš být nyní zklamaná, pokud něco bylo jinak, než ve filmu nebo představách, jak věci chodí. 🙂 Tato komunikace probíhá na tak jemné rovině, že je velmi intuitivní a spontánní. Při této komunikaci můžeš také zažít něco zcela nečekaného, co Ti otevře nové dimenze vnímání a poznání. A nebo se jen lehce zrelaxuješ a zvědomíš si pár důležitých vzkazů pro Tvou osobu. Nic není špatně. Všechno je správně.

TIP: Toto cvičení můžeš poté opakovat, když budeš potřebovat radu, odpověď na nějakou Tvou otázku či vzkaz. Ze začátku to možná bude zdlouhavější, ale postupem času si budeš přítomnost a vzkazy svého průvodce uvědomovat čím dál jasněji. Možná už to tak dokonce máš.

Modrá mantra

Nyní jsi ve vrcholné fázi komunikace se světem, vyjadřuješ svou vnitřní pravdu vždy a za všech okolností. Jsi v propojení se svou pátou – krční čakrou. Tvá mantra bude tedy modrá. Bude to tvá magická, posvátná věta vztahující se ke Tvé vnitřní pravdě.

Příklad:

  • Nechávám zaznít svůj hlas a vyjadřuji skrze něj svou vnitřní pravdu.

Buď svá a zvol přesně takovou mantru, která Ti přijde. Třeba venku v přírodě u prožitkového běhu. 😉

PS: Tuto mantru si můžeš vložit do světelné afirmační nahrávky (stejně jako mantry z předchozích týdnů).

TIP: Svou mantru si napiš na kousek papíru, do deníku nebo vytiskni a vybarvi či ozdob právě žlutou barvou.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek

Tato sekce se Ti brzy otevře