Světelná Akademie®

Menu

Svítím, tedy jsem!

Já jsem!: Světelné úkoly

Výběr z FB stránek

Intuice

Tento týden se zaměř na svou INTUICI na 100%. Všímej si jejího hlasu, svého vnitřního vedení v každičké situaci. A všímej si toho, zda ji následuješ. Zaměř se také na retrospekci, kdy Ti intucie cosi radila a Ty jsi nechápala, jaký to má důvod, ale zpětně nyní vidíš, proč jsi to (ne)měla udělat a Tvé rozhodnutí je Ti o mnoho jasnější.

Další část tohoto úkolu je psací a kreativní. Spočívá v tom, že si sepíšeš, co pro Tebe znamená INTUICE, jak ji vnímáš, jaká je… A napiš si také zážitek, ve kterém Ti intuice poradila a Ty jsi díky jejímu následování zažila něco krásného, nečekaného, významného, co by se bylo nestalo, kdyby jsi poslechla Pochybníčka.

Poté, co budeš takto vědomě svoji intuici prožívat, napiš si, na kolik procent ji průměrně denně následuješ.

Rituálek: 5+1 smysl života

Třetí oko, tedy náš šestý smysl, můžeme trénovat různými způsoby skrze všech našich ostatních 5 smyslů. Spojila jsem je do jednoho rituálku. Pro tento rituál si najdi klid a čas sama pro sebe.

Můžeš si jej samozřejmě podle potřeby rozdělit na dílčí části do několika cvičení, např. cvičit pouze se svíčkou nebo pouze masáž s kamínkem a podobně.

Budeš potřebovat:
– svíčku
– kamínek (např. ametyst nebo lapis lazuli)
– hudební nahrávku
– kvalitní vysokoprocentní čokoládu nebo domácí kakao
– esenciální olej (např. aroma levandule, šalvěj…)

Zrak – svíčka

Zapal si svíčku a nerušeně pozoruj její plamen.

Sluch – hudba

K rituálu si pusť připravenou nahrávku, která podporuje funkci šesté čakry.

Čich – aromaterapie

Kamínek nebo oblast třetího oka si zakápneš esenciálním olejem pro masáž.

Hmat – masáž

Při rituálu si budeš masírovat oblast třetího oka (mezi obočím) Tvým kamínkem.

Chuť – kakao

K rituálu si připravíš pravé kakao nebo si dáš kousek kvalitní vysokoprocentní čokolády.

Rituální cvičení bude vypadat asi takto – připravíš si kakao/čokoládu, pustíš si nahrávku, zapálíš svíčku, na kamínek si kápneš olejíček a začneš oblast třetího oka masírovat, u toho budeš pohled směřovat do plamene svíčky, na jazyk dáš rozpustit kousek čokolády nebo se napiješ kakaa. Postupně oči zavřeš a budeš vnímat všemi svými smysly kromě zraku – v tu chvíli zapneš zrak vnitřní. A necháš se unášet přítomným okamžikem.

Toto cvičení dělej vždy v plné střízlivosti! A nikdy nedělej nic, co tak necítíš, jako vždy, řiď se svou intuicí.

Na závěr si sepiš svůj prožitek do svého světelného listu nebo deníčku.

Pohlédni do sebe!

Toto cvičení je naprosto dobrovolné. Praktikuj ho pouze, pokud se na to cítíš a nepociťuješ vnitřní radu, že ho dělat nemáš – následuj svou intuici.

Před cvičením si udělej OCHRANU!

V klidu a o samotě si ničím nerušena stoupni před čisté zrcadlo (nebo se před něj posaď se vzpřímenou páteří). A pohlédni si hluboce do očí. Svůj pohled zaměř na své třetí oko – místo mezi obočím a kousek nad. Už s ním nikam neuhýbej, ani nezavírej oči a dívej se na sebe. Po pár minutách uzříš svou pravou tvář, nahlédneš své zrcadlo. Doslova nahlédneš do sebe a spatříš dosud nepoznané – pohlédneš na sebe svým magickým okem Čarodějky. Stát se může mnoho, nelekej se.

Toto cvičení se dělá až po dobu 180 minut (to už chce ale opravdu trochu tréninku) a vyžaduje velikou koncentraci a důvěru. Začít můžeš na několika minutách a postupně trénovat.

Jakmile vnitřní pocit nahlásí, že je čas přestat, cvičení ukonči, není třeba se přemáhat. A zapiš si, co jsi viděla, jak ses viděla, co se dělo…

TIP: Cvičení můžeš doplnit otázkou „Zrcadlo, zrcadlo, co vidět mám, ukaž mi pravdu a odhal klam…“

Mozkovna: Propojení hemisfér

Protože jsme se přesunuli do oblasti hlavy a otevřeli oblast “Mozkovna”, čekají na Tebe tyto 3 zábavná praktická cvičení na propojení obou mozkových hemisfér. Když spolu naše hemisféry dobře komunikují, tak spolupracují, a my se dostáváme do harmonie a zlepšují se naše kognitivní schopnosti. Lépe se nám pak učí, přemýšlí, vymýšlí…i zapojuje intuice do praktického života. 

 

Křížové cvičení

Ve stoje střídavě zvedáš pokrčené nohy a dotýká se vždy levý loket s pravým kolenem a pravý loket s levým kolenem.

 

Malování ležaté osmičky do vzduchu

Vsedě nebo když stojíš napřáhni rovně ruku před sebe v úrovni hlavy a maluj symbol nekonečna – ležatou osmičku. Začni ve středu osmičky a pokračuj směrem nahoru. Svou ruku sleduj. Poté ruce vystřídej. Opakuj 3x za sebou pro každou ruku a pak ruce spoj a opět 3x opakuj.

Malování obrázku oběma rukama

Vezmi si pastelky nebo fixy dvou barev a maluj vedle sebe dva stejné obrázky oběma rukama najednou. Můžeš začít jednoduchým kruhem a pak si zkus namalovat třetí oko – oko v trojúhelníku.

Světelný telefon: Telepatie

V tomto cvičení se zaměř na své umění telepatie. Všímej si telepatického propojení s ostatními bytostmi.
  • Vyzkoušíš si své telepatické napojení v praxi.
  • Své zážitky a uvědomění si sepiš.

I. Telepatické propojení

Pomysli na někoho, s kým jsi nebyla v poslední době v kontaktu. A s kým v nejbližších dnech ani žádný kontakt neočekáváš. Může to být třeba někdo z rodiny, dřívějších kamarádek… Zavři oči a mysli na tohoto člověka, kterého máš ráda. Myšlenku můžeš doplnit představou, jak spolu mluvíte, jak telefonujete nebo chatujete.

Potom to vypusť z hlavy a občas si na tu osobu můžeš vzpomenout. Ale pozor, nelpi na tom, že se musí ozvat! Pokud bys na tom lpěla, zablokovala bys tok energie. Toto je celková výzva našich světelných úkolů. 🙂

Daný člověk se Ti pravděpodobně do několika dnů ozve. Pokud se tomu tak nestane, nevěš hlavu, třeba se ozve někdo jiný a Ty přijdeš na to, jak to spolu souvisí. Nebo budeš mít neočekávaně mnoho telefonátů nebo zpráv, i to je znamení, že Ti to zafungovalo.

II. Všímavost

Všímej si svých telepatických prožitků a pár si jich zapiš do svého Deníku Světlonošky. Ať už jde o výše zmíněné telefonáty, zprávy nebo třeba, že “náhodně” potkáš daného člověka poté, co sis na něj po delší době vzpomněla či známé “čtení myšlenek”. Všímej si také svého telepatického napojení v interakci s dalšími bytostmi, třeba v našem kruhu. 🙂

Symboly

Náš život provázejí symboly. Symboly jsou všude kolem nás. Příroda je protkána symboly, jazyk je symbol, posvátná geometrie, souhvězdí a zanemní zvěrokruhu, náboženské symboly…zkrátka symboly jsou všude a ve všem. Jaké symboly se nyní objevují ve Tvém životě? A jaký symbol Tě provází životem, je Tvůj oblíbený či si ho od malička intuitivně maluješ?

I. Symboly v mém životě

Všímáš si symbolů ve svém životě? Jaké symboly v současné době vídáš (vnějším i vnitřním zrakem)? A co mohou znamenat?

II. Můj oblíbený symbol

Máš nějaký oblíbený symbol? Namaluj si jej. Co tento symbol symbolizuje a co znamená přímo pro Tebe? Jaký k němu máš vztah? Sepiš/namaluj vše, co Tě k tomu napadne.

  • Odpovědi na tyto otázky si sepiš do svého deníku, teprve při psaní a malování uvidíš, v čem cvičení spočívá. 😉
  • Zároveň Tě toto cvičení podněcuje ke všímavosti symbolů a symboliky kolem sebe, ve Tvém životě.

Synchronismus a synchronicity

Všímáš si ve svém životě synchronicit?

Vnímáš tajemné proudění, koincidence, shody “náhod” ve Tvém životě, které Tě vedou a dějí se pro Tvé dobro? Mnohdy je také nazýváme zázraky.

Všímej si tento týden synchronicit a nehledej v tom vědu, jde často o tzv. “šťastné náhody”, které dokáží změnit směr Tvého dne a nebo i života. 🙂

Tento úkol opět spočívá v:

  • praktikování všímavosti a uvědomování si synchronismu ve Tvém životě (a lazení se na něj)
  • psací části, kdy si do svého deníku sepíšeš v tomto období zaznamenané synchronicity

Indigová mantra

Nyní jsi v přímém dialogu se svou intuicí, která je Tvým napojením na duši. Jsi v propojení se svou šestou – čelní čakrou třetího oka. Tvá mantra bude tedy indigová. Bude to tvá magická, posvátná věta vztahující se ke Tvému vnitřnímu intuitivnímu vedení.

Příklad:

  • Nechávám se svou intuicí vést, ukazuje mi tu z nejlepších cest.

Buď svá a zvol přesně takovou mantru, která Ti přijde. Třeba u některého z předchozích světelných úkolů. 😉

TIP: Svou mantru si napiš na kousek papíru, do deníku nebo vytiskni a vybarvi či ozdob právě indigovou barvou.

Pro navigaci v programu klikni na menu v horní liště.

Výběr z FB stránek

Tato sekce se Ti brzy otevře